Lemiesze do pługa – wytrzymałe, niezawodne, solidne

Lemiesze do pługa – wytrzymałe, niezawodne, solidne

Lemiesze są dolnymi roboczymi częściami pługa, których podstawową funkcją jest odcięcie skiby od gleby w płaszczyźnie poziomej i przekazanie jej na tak zwaną odkładnicę. Lemiesze klasyfikuje się ze względu na kształt na trapezowe (europejskie), dziobowe (amerykańskie), lemiesze z dłutem oraz ze ścianką polową. Kategoria lemieszy obejmuje lemiesze prawe i lewe wykonane z niezawodnych materiałów oraz noże lemiesza.

Od czego będzie zależał wybór lemiesza? To oczywiste! Czynnikiem determinującym wybór konkretnego modelu lemiesza jest rodzaj terenu, na którym będzie odbywać się praca pługa. Należy wiedzieć, że to właśnie lemiesz wykonuje najcięższą pracę i to na nim skupia się cała siła orki. Dlatego tak ważne jest aby lemiesz był wykonany z wytrzymałych i solidnych materiałów. 

 Lemiesze do pługa odlewane ze stali odpornej na ścieranie i stali pancernej

 Z uwagi na to, że lemiesze podczas orki narażone są na kontakt z kamieniami, korzeniami i twardym podłożem muszą być odporne na pękanie i wyginanie, do którego może dojść podczas tak trudnej pracy. Częścią lemiesza najbardziej narażoną na destrukcję i najszybciej się zużywającą jest dziób, dlatego też przed wyborem konkretnego modelu warto zadbać o to, by zbudowany był z najwyższej jakości materiałów. Dla sprawnej i efektywnej orki nawet w najtrudniejszych warunkach wybór tego elementu jest 

Lemiesz do pługa składa się z trzech części – ostrza, grzbietu oraz dzioba. W zależności od zastosowanego materiału, konstrukcja lemiesza  może być odlewana ze stali i kuta. Jednak najczęściej do budowy lemieszy wykorzystuje się stal węglowo-manganową oraz stal pancerną, składającą się z trzech warstw- jednej wewnętrznej i dwóch zewnętrznych, dzięki którym lemiesz wykazuje się niespotykaną trwałością i odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, pękanie i wyginanie. Lemiesze pługa powinny pochodzić wyłącznie od sprawdzonego producenta, który do ich produkcji wykorzystuje najtwardsze materiały stanowiące o skuteczności wykonywanych prac.

Lemiesz do pługa – kluczowy element każdej orki

Lemiesze do pługa, z uwagi na towarzyszące im podczas pracy przeciążenia, zużywają się najszybciej w porównaniu z innymi elementami pługa. Taki stan nie powinien nikogo dziwić, gdyż wystawione na zanieczyszczenia i gruntowe zrosty lemiesze przyjmują na siebie największą siłę pracy. Z uwagi na to, producenci lemieszy prześcigają się w tworzeniu i modyfikowaniu ich konstrukcji w celu wydłużenia żywotności i polepszenia parametrów, na polskim rynku pojawiły się modele pogrubione, poszerzone, trapezowe, ze ścianką polową lub z dziobem wykonanym ze stali borowej.

Wygięcie lemiesza jest o wiele lżejszym uszkodzeniem niż jego pęknięcie, jednakże bez względu na rodzaj uszkodzenia, w każdym wypadku stanowi to kosztowny i dość czasochłonny problem. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednio wzmacnianego lemiesza, który zapewni bezawaryjną pracę i oszczędzi nam niepotrzebnych wydatków w przyszłości.

Pług trapezowy, odlewany, odporny na wygięcia i zniszczenia

Niezwykle bogata oferta lemieszy dostępna na polskim rynku to modele charakteryzujące się niezawodnością, trwałością i wysoką jakością wykonania. W asortymencie tego rodzaju produktów znajdują się zarówno lemiesze oryginalne jak i zamienne, dostosowane do oczekiwań i możliwości finansowych użytkownika. Konkurencyjne ceny pozwalają w kompleksowy sposób zadbać o wyposażenie rolniczych maszyn, by gwarantowały skuteczną i nieprzerwaną pracę w najbardziej wymagających warunkach. Na stronie https://www.aldomarket.pl/pol_m_Czesci-maszyn-rolniczych_Plug_Lemiesze-266.html znajdziesz wszystko to, co jest niezbędne dla precyzyjnej i bezawaryjnej pracy!