Zasłony i rolety to powszechne sposoby na osłonięcie wnętrz przed słońcem

Rolety okienne mogą zapewnić prywatność, chronić meble przed światłem UV, a nawet pomóc Ci lepiej spać, łagodząc dźwięki i ograniczając jasność przedostającą się do pomieszczeń.

Ze względu na wewnętrzne warstwy izolacji tkaniny, rolety zaciemniające mają większą zdolność blokowania światła niż wszystkie inne dostępne odmiany osłon okiennych.

Zasłony i rolety to powszechne sposoby na osłonięcie wnętrz przed słońcem

Rolety i karnisze możesz zakupić w sklepie online

Istnieją różne rodzaje zaciemniających osłon okiennych, z których niektóre lepiej pasują do określonych obszarów, stylów wystroju i preferencji obsługi. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, kiedy wybieramy zasłony rolety, czy karnisze do naszych pomieszczeń. Chociaż wszystkie osłony okienne mogą w pewnym stopniu blokować światło, tylko rolety zaciemniające mogą powstrzymać przedostawanie się światła otoczenia, a także silnych promieni słonecznych. W zależności od wystroju pomieszczenia, kształtu okna i ilości światła, wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Klasyczne rolety składają się z jednego kawałka materiału zwiniętego w ukrytą w kasecie poręcz górną po podniesieniu. Aby zablokować światło, rolety należy pociągnąć w dół za pomocą sznurka lub łańcuszka. Dostępne są również wersje bezprzewodowe, uważane za bezpieczniejsze dla domów z dziećmi i zwierzętami. Przystępne cenowo i łatwe w montażu rolety można zamontować samodzielnie bez konieczności użycia narzędzi. Inaczej wygląda montaż karniszy, które wymagają użycia śrub do instalacji na ścianie czy suficie. Oczywiście wybór zasłon czy rolet jest dla każdego sprawą indywidualną w zależności od potrzeb, oczekiwań i gustu. Możemy zakupić karnisze pojedyncze, jeśli mamy rolety i chcemy jeszcze zawiesić firanki, lub podwójne do firan i zasłon.

Na stronie rolmajster.pl/sklep/karnisze znajdziemy szeroki wybór rolet pasujących do każdego pomieszczenia. Bez względu na to, czy mamy wystrój wnętrza bardziej elegancki, czy stonowany i minimalistyczne, bez problemów dobierzemy pasujące karnisze drewniane czy metalowe. Możemy je zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, wzorach i wielkościach, a także z różnymi wykończeniami.