Zdrowe zęby to podstawa

Czy wiesz, że nieleczone zęby są źródłem poważnych problemów zdrowotnych? Jak alarmują lekarze, bóle głowy i zatok, zapalenie gardła czy ropienie gałki ocznej może być następstwem próchnicy i zapalenia przyzębia oraz dziąseł. Chore zęby to także zagrożenia dla serca i rozrostu nowotworów. Dlatego tak istotna jest codzienna higiena jamy ustnej.

Jak powinna wyglądać codzienna higiena jamy ustnej?

Co warto wiedzieć o codziennej pielęgnacji jamy ustnej? Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie. Ważne, by usuwać pozostałości pokarmów po spożytych posiłkach. Warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną, ponieważ lepiej poradzi sobie z wyczyszczenie zębów od tej manualnej. Stomatolodzy zalecają także używanie nici dentystycznej. Dzięki niej możliwe jest pozbycie się pozostałości po jedzeniu, nawet z najgłębszych zakamarków.

Unikajmy cukru i kawy!

By zęby były zdrowe, konieczna jest również odpowiednia dieta. Należy przede wszystkim wystrzegać się cukrów prostych. Są one pożywką dla bakterii, które odpowiadają za pojawienie się próchnicy. Warto unikać więc cukierków, ciast, batoników, słodzonych napojów czy słodzonego nabiału. Warto również ograniczyć spożycie kawy, ponieważ powoduje ona, że przebarwienia na zębach.

Pamiętajmy o wizytach u dentysty!

Poza codzienną pelengacją jamy ustnej, ważne są także wizyty u dentysty. Gabinet stomatologiczny Wrocław należy odwiedzać co najmniej dwa razy w roku. Podczas takiej wizyty, lekarz sprawdzi czy na zębach nie osadza się kamień. Jeżeli tak, konieczne będzie jego usunięcie. Dentysta sprawdzi również stan uzębienia. W przypadku pojawienia się ubytków, zastosuje odpowiednie leczenie.

Dlaczego profilaktyka jest ważna?

Jeżeli nie zastosujemy się do wyżej wymienionych rad i nie postawimy na codzienną pielęgnację oraz wizyty u stomatologa, możemy doprowadzić do tego, że stracimy nasze zęby, a także pogorszymy swój stan zdrowia. Lepiej więc zapobiegać, a nie interweniować, kiedy będzie już za późno.

Gdzie znaleźć dobrego dentystę we Wrocławiu?

Jeżeli do tej pory nie znaleźliście dentysty, któremu ufacie, warto popytać znajomych oraz poszukać ofert w internecie. Lepiej postawić na gabinet dentystyczny, który prowadzony jest przez zespół doświadczonych lekarzy. Ważne, by klinika stomatologiczna Wrocław posiadała także odpowiedni sprzęt medyczny, dzięki któremu będzie w stanie wykonać każdy, nawet najbardziej skomplikowany zabieg. Szeroki zakres usług stomatologicznych świadczy klinika dentystyczna Wrocław Omnident. Z ofertą placówki można zapoznać się na omnident.pl.