Odpowiednie płytki to elegancki i schludny wygląd wnętrza

Jeśli chcesz mieć w domu bardzo nowoczesny i ekskluzywny styl, zastanów się nad zamontowaniem płytek na podłogach. Jest to bardzo wszechstronny materiał, który można stosować w każdym pomieszczeniu w domu, zarówno w kuchni, łazience, salonie, jak i na tarasie.

W porównaniu z innymi rodzajami płytek podłogowych, największą zaletą kafelków z kamienia naturalnego jest to, że można je wykonać na zamówienie do konkretnego zastosowania. Możesz wybrać rozmiar, kolor i teksturę płytek, poprosić o niestandardowe wycięcia, osadzenia, specjalne nadrukowane wzory, a także trójwymiarowe projekty rzeźbiarskie. Zatem opcje projektowania wnętrza z takimi wykończeniami są praktycznie nieograniczone. Ponadto kamień naturalny jest jedną z najtrwalszych i wszechstronnych opcji wykończenia podłóg. Jest bardzo odporny na ruch pieszy, brud, plamy i wilgoć.

Jedynym poważnym minusem takich posadzek jest ich ekstremalna twardość. Niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort w dotyku podczas chodzenia bosymi stopami po kafelkach z kamienia.

Również małe dzieci lub osoby starsze mogą zostać zranione w przypadku poślizgnięcia się i upadku. Można tego uniknąć, kładąc dywan lub wykładzinę w miejscach, które są najczęściej użytkowane. Instalowanie płytek to zadanie, z którym mogą poradzić sobie nawet początkujący. Po prostu zacznij od znalezienia środka pokoju i ułożenia pierwszych czterech płytek za pomocą przekładek wokół tego punktu. Następnie ułóż kilka płytek w każdym kierunku, aby uniknąć nieporęcznych, cienkich kawałków płytek na krawędziach pokoju. W tym celu można nakładać klej na małe odcinki, aby zapobiec jego szybkiemu wysychaniu, jeśli wybierzesz płytki do salonu duże z połyskiem. Trudność polega na cięciu, a niektóre materiały są trudniejsze w obróbce niż inne. Porcelana jest trudniejsza do cięcia niż ceramika, a kamień naturalny, w szczególności grubsze płytki, jest bardziej ciężki niż porcelana. Dlatego ważne jest, aby inwestować w narzędzia do cięcia płytek odpowiednie do materiału. A jeśli wybrałeś drogie płytki, warto skontaktować się z profesjonalistą.