Zanieczyszczenia w gabinecie stomatologicznym

Wydawać by się mogło, że w gabinecie stomatologicznym wszystko jest takie sterylne i bezpieczne, ale nie do końca tak jest.

Odpady, które pochodzą z różnych operacji na naszych zębach są bardzo szkodliwe. Resztki zębów, wypełnień to wszystko jest bardzo, ale to bardzo szkodliwe. Dla wielu osób zaskoczeniem będzie to, że prawie połowa odpadów, które mamy w gabinecie stomatologicznym zawiera rtęć. Przedostanie się tego do kanalizacji nie wróży nic dobrego, dlatego powstały separatory amalgamatu, które sobie z tym bardzo dobrze radzą. Jest to urządzenie, które przypomina trochę wiaderko, do którego tego zanieczyszczanie są zasysane. W ten sposób nie dostają się do kanalizacji i jesteśmy wszyscy o wiele bardziej bezpieczni. Taki separator amalgamatu jest prostym, ale skutecznym urządzeniem, które musimy mieć w gabinecie stomatologicznym. To nie jest tak, że montuje je, kto chce, ale muszą je mieć wszystkie osoby, które nie chcą mieć problemów z ochroną środowiska. Jest przepis, który działa od 2019 roku i trzeba pamiętać o tym, że takie urządzenie w razie kontroli będzie sprawdzane.

Co z odpadami, które się znajdują w separatorze?

Urządzenie ma swoją pojemność, dlatego w pewnym momencie może się napełnić i co wtedy? Nie możemy się opróżnianiem tego zajmować sami, bo przecież nie po to mamy separator żeby wlać do teraz do ścieków. Konieczna jest profesjonalna utylizacja amalgamatu, która będzie przeprowadzona przez firmę, która ma certyfikaty i która daje nam papierek, że my nie wylaliśmy tego do kanalizacji tylko daliśmy im. Bez problemów znajdziemy firmę, która jest w stanie przedstawić nam super ofertę na najnowszy i najlepszy separator, ale również jest w stanie zajmować się utylizacją. Warto będzie z takiej oferty skorzystać. Możemy tę ofertę zobaczyć na stronie https://www.ekotu.pl/Separator-amalgamatu-sedymentacyjny-ISG. Mamy tutaj dokładny opis jak działa separator i dlaczego właśnie ten model warto kupić. Ta firma zna się na tym bardzo dobrze, dlatego warto im zaufać.