Od czego zależy koszt ubezpieczenia mieszkania w Radomiu?

Polisa mieszkaniowa to świetny sposób na zabezpieczenie mienia na wypadek różnych zdarzeń losowych. W Radomiu na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Warto zatem wiedzieć, od czego zależy koszt ubezpieczenia.

Porównuj oferty – to się opłaca!

Cena polisy mieszkaniowej to wypadkowa różnych czynników. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala wysokość składki według zasad – wycena zawsze ma charakter indywidualny. Agent ubezpieczeniowy Kamil Pachocki prowadzący w Radomiu biuro PZU podkreśla, że tylko porównując rozmaite oferty, można znaleźć optymalne rozwiązanie skrojone na miarę konkretnych potrzeb. Zwraca również uwagę na to, aby nie traktować ceny polisy jako głównego kryterium decydującego o wyborze ubezpieczenia. Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają zakres ochrony oraz suma ubezpieczenia. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerami telefonów 697725725, 607636855 lub 665725725 oraz wysyłając wiadomość na adres kpachocki@agentpzu.pl.

Zakres ochrony ma znaczenie!

Zakres ochrony to jedna z najważniejszych przesłanek kształtujących cenę ubezpieczenia. Radom ma pod tym względem bogatą ofertę, co ułatwia znalezienie polisy odpowiadającej indywidualnym preferencjom. Warto przypomnieć, że podstawowy zakres ochrony uwzględniający mury i czasami elementy stałe nie wystarczy, aby mówić o kompleksowej ochronie – zwłaszcza że lista ryzyk jest tutaj dość okrojona. Ubezpieczyciele proponują szereg dodatków umożliwiających objęcie ochroną wyposażenia mieszkania i lokatorów. Najpopularniejsze są: kradzież z włamaniem, dewastacja i wandalizm, przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych, zalanie OC w życiu prywatnym oraz pakiet domowy assistance. Szerszy zakres ochrony oznacza oczywiście wyższą składkę, ale też i większą skuteczność polisy. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem może się okazać wykupienie ubezpieczenia All Risks gwarantującego ochronę w razie wszystkich zdarzeń, które nie zostały ujęte w wyłączeniach odpowiedzialności.

Koszt ubezpieczenia mieszkania – inne czynniki

W kontekście wysokości składki ubezpieczeniowej ważną rolę odgrywają też m.in. sumy gwarantowane oraz parametry nieruchomości takie jak lokalizacja, metraż i wartość. Do oszacowania ryzyka ubezpieczeniowego firmy ubezpieczeniowe potrzebują również informacji dotyczących wartości mienia, wieku i liczby lokatorów, przeznaczenia mieszkania i itp. Sprawa jest bardzo złożona, niemniej każdy jest w stanie samodzielnie dokonać wstępnych wyliczeń za pomocą specjalnych kalkulatorów ubezpieczeń.