Na czym polega serwis biletomatów?

Biletomaty to urządzenia, które są coraz powszechniejsze w naszym otoczeniu. Można je spotkać w bardzo wielu miejscach – na ulicach, przystankach, dworcach, a także w wielu różnych urzędach i instytucjach. Korzystamy z nich chętnie, jako że są dużym ułatwieniem przy korzystaniu z tychże miejsc. Każde urządzenie, aby działało poprawnie, wymaga jednak regularnego serwisowania. Na czym to polega?

Czym są biletomaty?

Biletomaty to nic innego, jak ogół specjalistycznych urządzeń, których zadaniem jest sprzedaż czy też wydawanie biletów. Najczęściej można je spotkać na przystankach autobusowych, tramwajowych oraz na dworcach kolejowych, czy nawet bezpośrednio wewnątrz środków transportu. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób da się zakupić potrzebny bilet na przejazd, odciążając kasy biletowe i inne punkty sprzedaży. Coraz częściej można się na nie też natknąć w różnych urzędach, instytucjach kulturalnych czy w centrach handlowych. W ten sposób klienci czy odwiedzający są w stanie pozyskać szybko niezbędną wiedzę, kupić bilet wstępu czy też zapisać się do kolejki oczekujących.

Kto zajmuje się serwisowaniem biletomatów?

Urządzenia, jakimi są biletomaty, także potrzebują serwisowania. Bywa przecież i tak, że elektronika się psuje, a przez to nie ma możliwości z niej korzystać. Poza tym, aby prawidłowo wszystko działało, od czasu do czasu konieczne są przeglądy i sprawdzanie całego systemu, by uniknąć sytuacji awaryjnych. Czymś takim nie może zająć się byle kto. Serwis biletomatów to zadanie dla specjalistów, np. z mera-systemy.pl, którzy znają się na swojej pracy i doskonale orientują się w sposobie działania takich urządzeń. Jest to bardzo rozległe świadczenie, które obejmuje nie tylko naprawy, ale i wiele innych czynności.

Na czym polega serwisowanie biletomatów?

Jak zostało wspomniane, serwis biletomatów to nie tylko naprawa w momencie, gdy dojdzie do awarii. Oczywiście sama ta czynność może odbyć się na kilka różnych sposobów – bezpośrednio na miejscu, albo też urządzenie takie zostanie przewiezione do punktu naprawy. Dodatkowo serwisy biletomatów oferują także usługę help desk oraz linię wsparcia, to znaczy, że gdy pojawi się jakiś problem, można zadzwonić, wyjaśnić co się dzieje i być może dzięki podpowiedzi samodzielnie naprawić uszkodzenie. Choć biletomaty to stosunkowo nowe urządzenia, w wielu miejscach w Polsce da się znaleźć modele już dosyć stare, których obecnie nie ma już na rynku w sprzedaży, a producenci nie udostępniają do nich części. Profesjonalne serwisy naprawy biletomatów także i tutaj mogą coś zaradzić. Dodatkowo firmy zajmujące się serwisowaniem, na bieżąco pilnują utrzymania tych urządzeń w dobrym stanie.

Jak znaleźć serwis biletomatów?

Wbrew pozorom, firm zajmujących się serwisem biletomatów wcale nie brakuje i najczęściej są to jednocześnie przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się ich produkcją i sprzedażą. W ten sposób ich wiedza i doświadczenie jest na tyle duże, że bez problemów są w stanie poradzić sobie z wieloma zagadnieniami, jako że od środka znają działanie biletomatów – ich konstrukcję oraz oprogramowanie. Zazwyczaj bywa też tak, że jeżeli dany podmiot decyduje się na umieszczenie biletomatów w danym miejscu, najczęściej ich serwisem zajmuje się firma, która je dostarczała. Zakup i instalacja to jedno – oferta serwisu jest opcją dodatkową, którą warto jednak rozważyć. Oczywiście bywa i tak, że naprawą zajmie się ktoś inny niż producent, jednak i tu najlepiej szukać firmy, która posiada doświadczenie właśnie przy obsłudze biletomatów.