Karmienie piersią – poznaj jego zalety

Obecnie otwarcie mówi się o tym, że mleko matki jest najlepszym pożywieniem dla jej maleństwa! Poznaj zalety karmienia piersią i przekonaj się do jego słuszności.

Warto wiedzieć o tym, że mleko każdej matki jest nie tylko odżywcze, ale również zapewni ochronę dla dziecka. W końcu jest pełne wielu składników, takich jak komórki macierzyste, białe krwinki, czy też pożyteczne bakterie. To wszystko sprawia, że Twoje dziecko może znacznie szybciej zwalczyć infekcje, czy też w ogóle uniknąć choroby! Każda matka powinna postawić na specjalną odzież dla mam karmiących, która sprawi, że ta czynność stanie się jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza.

Zalety karmienia piersią

Kiedy karmisz swoje dziecko przez pierwszych sześć miesięcy jego życia jedynie piersią, będzie ono mniej narażone na biegunki, przeziębienie, grypę, nieżyt żołądka, zapalenie ucha… Okazuje się, że ponadto dzieci, które są karmione mlekiem matki znacznie łatwiej zasypiają, na przykład po nocnym karmieniu. Tutaj z pomocą przychodzą Ci specjalne ubrania dla karmiących, dzięki którym nocne karmienie nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Ciekawe bluzki i koszule znajdziesz w sklepie internetowym Koszulove, który oferujemy jedynie odzież szytą w Polsce, z naturalnych materiałów! Karmienie piersią ma również ogromne znaczenie dla rozwoju mózgu maleństw. Okazuje się, że u niemowląt, które były karmione wyłącznie piersią zaobserwowano wyższe IQ w porównaniu do dzieci, które były karmione mieszkankami. A ponadto ta czynność niesie ze sobą również bardzo wiele korzyści behawioralnych, co okaże się przydatne w przyszłym wychowaniu dziecka.

Pozytywny wpływ na całe życie

Okazuje się, że karmienie piersią jest zbawienne również dla matek. Każda sesja karmienia może podnosić poziom oksytocyny, czyli hormonu miłości w organizmach zarówno dziecka, jak i jego mamy. To oznacza, że już od samego początku budowane są pozytywne relacje z najbliższymi, a ponadto dzieci, które długo były karmione piersią później znacznie łatwiej radzą sobie ze stresem.

Jeżeli zastanawiasz się zatem nad tym, czy warto karmić swoje dziecko piersią – odpowiedź jest prosta – „TAK”! Jest to najlepszy sposób na to, aby Twoja pociecha szybko się rozwijała, a przy tym była bezpieczna. Jeżeli masz taką możliwość, to nie wahaj się i karm swoje dziecko jak najdłużej jest to możliwe, nie tylko do ukończenia szóstego miesiąca jego życia.