Filtr do układy hydraulicznego

Jeśli nie zadbamy o filtrowanie medium roboczego w układzie hydraulicznym to bardzo szybko może nastąpić awaria. To oznacza brak możliwości korzystania z maszyny, ale i wysokie koszty naprawy.

Na to nie możemy sobie pozwolić, dlatego szukamy takich rozwiązań, jakie dla nas będą najlepsze. W układzie hydraulicznym filtrowanie to podstawa. Drobiny, które przedostaną się do urządzenia na pewno mu zaszkodzą. Trzeba o tym pamiętać i stosować takie filtry, które będą dobrze dobrane do ilości oleju w układzie. To ma ogromne znaczenie dla prawidłowego działania układy. Zbyt mały filtr oznacza słabą wydajność. Jeśli układ wymaga bardzo czystego oleju to lepiej jest zamontować tam większy filtr, który będzie charakteryzował się wysoką wydajnością. Dzięki filtrowi te szkodliwe zanieczyszczenia ulegają odparowaniu i całość działa o wiele wydajniej i dłużej. Każdemu, kto posiada układ hydrauliczny powinno zależeć na tym żeby zastopować najbardziej wydajne filtry. Skoro można to zrobić w łatwy sposób to nie ma żadnego sensu ryzykować.


Co się dzieje, jeśli filtr nie działa prawidłowo?

Przyspieszone jest życie ścierne powierzchni w całym układzie. Może dojść nawet do zatarcia, jeśli w porę nie zabierzemy się za wymianę filtrów. Medium może zmienić swoją lepkość oraz smarność, co nie oznacza nic dobrego. Zanieczyszczenia, które byłyby wypłukane mogą odkładać się w szczelinach ruchowych. Wszystko spowoduje problemy i wysokie koszty napraw. Można tego uniknąć wybierając tanie filtry, które są w sprzedaży. Trzeba zgłosić się do firmy, która zajmuje się sprzedażą takich filtrów, a wtedy dopasujemy u nich to wszystko, co jest nam potrzebne. Dobrze dobrane filtry hydrauliczne to gwarancja bezawaryjnego działania całego układu. Te osoby, które o to dbają i na bieżąco wymieniają filtry cieszą się, bo mają tylko koszty związane z eksploatacją, a nie z naprawami poszczególnych części, które uległy awarii. Warto przejrzeć przygotowaną ofertę z filtrami hydraulicznymi i dobrać je stosownie do ilość medium roboczego w maszynach czy urządzeniach.