Jak wybrać dobrą i naturalną świecę zapachową

Zapach świecy z olejkami eterycznymi może wnieść nową jakość do naszego domu, wiele osób decyduje się na używanie świec, mogą być to zapachy lasy, cytrusów, są to zapachy otrzymywanie naturalnie i syntetycznie.

Jednak nie wszystkie świece mają bogaty pełny zapach, dużo zależy od wosku jaki jest użyty w świecy, obecnie stawia się na woski naturalne sojowe i woski z miodu. Świece o bogatym zapachu to te, które powinieneś kupić, jeśli chcesz cieszyć się zapachem świec zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Te świece nie tracą zapachu, gdy zapalisz je na zewnątrz na stole w patio. Świece tego rodzaju nie zawierają olejków eterycznych, a raczej zapachy podobne do perfum. Mogą mieć zapachy kwiatowe, owocowe lub zapach domowych wypieków. Zapachy z bogato pachnących świec są całkowicie bezpieczne w użyciu w domu. Jak wybrać dobrą i naturalną świecę zapachową

Jednak lepiej jest kupować świece sojowe, dzieje się tak, ponieważ sztuczne zapachy świec zawarte w wosku sojowym zostaną zmiękczone, a świeca pali się do końca.

W przypadku świec sojowych wydziela się mniej sadzy niż w przypadku świec z wosku parafinowego. Wosk pszczeli to również świetny wybór przy zakupie świecy zapachowej, wosk pszczeli stosowany jest od tysięcy lat do wyrobu świec. Istnieje wiele różnych zapachów świec, z których można wybierać przy zakupie lub wytwarzaniu świec. Niektóre z tych zapachów mają orientalne nazwy, podczas gdy inne kojarzą się z tropikalnymi wakacjami na słońcu. Niektóre zapachy używane do wyrobu świec mogą przenosić nas w czasy dzieciństwa w takich zapachach jak guma do żucia, popcorn czy różnego rodzaju cukierki. Istnieje wiele zapachów jagód, które mogą unosić się w naszym domu. Bardzo popularne są świeczki zapachowe z nutą cytrusa, które dają dużo świeżości, podobnie bardzo chętnie wybierane są także zapachy lawendy, czy też lasu. Kupując świecę zapachową warto zwrócić uwagę na czas palenia, można nabyć duże świeczki w szklanych słoikach, które można przykryć jeżeli nie będziemy chcieli mieszać różnych zapachów.

Categories Dom