Izolacja termiczna domu jednorodzinnego

Kiedy chcemy wykonać izolację budynku, powinniśmy pamiętać aby zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, izolacja powinna być dopasowana do budynku, powinna uwzględniać wszystkie nierówności, tak aby otrzymać odpowiednio zabezpieczoną powierzchnię.

Oczywiście będzie to szczególnie ważne w przypadku hydroizolacji, zatem w przypadku poddasza, a także wszystkich miejsc w których będą znajdowały się pod powierzchnią gruntu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystane materiały izolacyjne.

Izolacja termiczna domu jednorodzinnego

Jak wykonać skuteczną izolację budynku?

W przypadku kiedy chcemy wykonać izolację elewacji naszego budynku z pewnością dobrym pomysłem będzie wykorzystanie styropianu, jest to sposób dość szybki oraz ekonomiczny. Obecnie często stosuje się grubsze warstwy styropianu może być to przykładowo 20 też te 25 cm z pewnością dzięki temu uzyskamy lepszą izolację, lepiej będziemy chronić nasz dom. Dodatkowo także wiele osób obecnie stosuje okna trzyszybowe, w przypadku dużej ilości okien czy też dużych okien balkonowych będzie to z pewnością dobry pomysł na zatrzymanie ciepłego powietrza w naszym budynku.

Warto zwrócić uwagę iż izolacja poddasza również jest dość istotna, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę aby wykorzystać materiał który będzie można łatwo dociąć, dopasować do różnego rodzaju skosów, elementów budowy dachu. Dlatego też często stosuje się w tym przypadku watę ocieplającą. Jednak obecnie tego rodzaju rozwiązania wypierane są przez piankę poliuretanową która będzie dużo lepszym pomysłem, dodatkowo jest to także pianka hydroizolacyjna zatem w przypadku poddasza będzie to najlepszy pomysł. Naturalnie tego rodzaju ocieplenia wykonują firmy które posiadają odpowiedni sprzęt, powinniśmy pamiętać iż w tym przypadku konieczne będzie wykorzystanie specjalnych urządzeń które pod wysokim ciśnieniem będą nakładały piankę na budynek. Oczywiście w tym przypadku może być to nie tylko poddasze ale także możemy izolować elementy naszego domu które będą znajdowały się poniżej gruntu. Warto zwrócić uwagę iż pianka jest odporna na wilgoć, także odporna na działanie grzybów, wilgoci zatem doskonale sprawdzi się także w przypadku zabezpieczenia elementów poniżej powierzchni gruntu.

Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie internetowej firmy best point.

Categories Dom