Dobra kawa w dobrej firmie, agencji reklamowej, studio?

Kawa w pracy to jeden z ważniejszych aspektów, pozwalających na aktywne wykonywanie swoich obowiązków. Bardzo istotne jest, by była ona wysokiej jakości, dzięki czemu zyska się nie tylko niepowtarzalny smak i aromat, ale i energię do dalszej pracy. Jak dobrać kawę do firmy?

Czy kawa w firmie to podstawa?

Niektórzy od razu powiedzieliby, że tak, kawa w firmie i nie tylko tam, jest podstawą. W zależności od powodów może być traktowana po prostu jako smaczny napój, albo jako źródło energii niezbędnej do działania. W firmach jak choćby w agencjach reklamowych studiach czy w wielu innych branżach, zwłaszcza tych opartych na pracy biurowej, dostęp do kawy zdaje się być rzeczą niezbędną. Z tego też powodu lepiej zainwestować w produkt wyższej jakości, ponieważ jak się okazuje, można w ten sposób zadziałać motywująco.

Jak wybrać dobrą kawę do firmy?

Wybór kawy z pewnością nie jest prostym zadaniem, choćby z tego względu, że na rynku mamy wiele produktów tego typu do dyspozycji. Najczęściej zaopatrujemy się w nie przede wszystkim w standardowych sklepach i marketach, ponieważ jest to najprostsze i dla wielu osób najszybsze. Trendy te jednak powoli się zmieniają, jako że coraz więcej osób deklaruję chęć picia kawy wysokiej jakości i ze sprawdzonych źródeł. Niestety popularne sklepowe produkty za takie uważać nie można.

Dobra kawa to dobra palarnia kawy i doświadczenie (JavaCoffee.pl), które gwarantują, że każdy dzień rozpocznie się od aromatycznego i pysznego napoju. Coraz chętniej korzysta się więc z oferty takich właśnie firm, specjalizujących się w sprowadzaniu wysokiej jakości ziaren oraz własnoręcznego ich wypalania, dając tym samym gwarancję świeżości.

Kawa z ekspresu w firmie?

Jak można wywnioskować z tego, co zostało opisane wyżej, najlepiej sprawdza się kawa świeżo palona, którą samodzielnie przyrządzi się w ekspresie. I tutaj będzie istotne, by postawić na sprzęt dobrej jakości, bo jak się okazuje, dla prawidłowego działania firmy, jest to urządzenie równie ważne co komputer czy drukarka. Gotowe mielone kawy to pewna ostateczność i zazwyczaj są kiepskiej jakości, przez co nie do końca się wie, co się pije. Z kolei zaparzenie kawy w ekspresie to już zupełnie inne doznanie, smak i aromat.

Jak zamówić kawę do firmy?

Jak już wiemy, kawa w firmie i to w wielu różnych branżach stanowi podstawę funkcjonowania pracowników, jak jednak się w nią zaopatrzyć? Palarni kawy w Polsce nie brakuje, a wiele z nich oferuję sprzedaż wysyłkową. Ziarna są palone i/lub mielone na bieżąco i od razu wysyłane, dzięki czemu ma się gwarancję świeżości. Dodatkowo coraz większą popularność zdobywa także subskrypcja kawy, czyli usługa, dzięki której zamawia się raz konkretny produkt i jego ilość regularnie jest przysyłany zgodnie z harmonogramem. W ten sposób nie trzeba się martwić o ewentualne braki w firmowej kuchni.

Kawa w pracy a motywacja

Okazuje się też, że dobra kawa w firmie działa motywująco na pracowników. Nie chodzi nawet o to, że kofeina pobudza, ponieważ wiele osób deklaruje, że po prostu lubi pić kawę dla jej smaku, a niektórzy nie wyobrażają sobie początku dnia bez niej. Tak więc zainwestowanie w dobrej jakości produkt z pewnością pozytywnie odbije się na motywacji pracowników względem wykonywanych obowiązków.