Inspiracje prezentowe dla dzieci 1-3 lata – moc pomysłów

Każdy z nas uwielbia kupować prezenty dla ukochanej osoby. Dla każdego rodzica kupowanie prezentu dla swojego dziecka to niezwykła frajda. Dzieci w wieku 1-3 lata są już ludźmi rozumnymi. Potrafią połączyć dwa klocki, wcisnąć przycisk, czy też przewracać kartki w książkach.

Jednocześnie nie mają jeszcze żadnych mocno skonkretyzowanych zachcianek prezentowych. Oznacza to, że możemy, im kupować dokładnie to, co my chcemy, bowiem listu do Mikołaja maluchy w tym wieku jeszcze nie ogarniają.

Bez względu na to, co dostaną, nie usłyszymy żałosnego głosu zawiedzenia czy odgłosu rozczarowania prezentem. Wybór zabawek dla maluchów jest w sklepach stacjonarnych oraz internetowych ogromny, dlatego też każdy z nas może mieć inny pomysł na ten zakup. Prezent dla maluszka nie musi kosztować dużo pieniędzy, a może go naprawdę ucieszyć.
Za mniej niż 50 zł można wybrać jedną wśród wielu książek, na przykład „Sto bajek”. Jest ona zbiorem najpopularniejszych utworów dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy i nadaje się do wspólnego wieczornego czytania. Klasycznym i niedrogim prezentem mogą też być drewniane klocki „Bajkowe miasteczko”. W zestawie tym znajduje się trzynaście różnokolorowych klocków, które świetnie sprawdzą się przy tworzeniu pierwszych budowli przez malca. Z kolei dobrym pomysłem na prezent dla rocznych fanów samochodów będzie jeden z czterech drewnianych autek Little Dutch. Mamy tutaj do wyboru: pickupa, vana, traktor oraz garbuska, w ładnych pastelowych kolorach. Autka są nieduże, mają uchwyt do trzymania i kręcące się koła. Maluchom można też kupić pierwsze, proste puzzle. Mogą to być układanki malucha Kapitana Nauki. Puzzle te należy łączyć w odpowiednie pary. W zależności od tego, którą układankę zakupimy, dziecko może uczyć się cyfr, kolorów albo zwierzątek.

Jeżeli na prezent zamierzamy wydać mniej niż 100 zł, to jest ogromne pole do popisu. W tej cenie możemy zakupić puzzle muzyczne „Farma”. Są to niezwykłe, klasyczne, drewniane puzzle dla maluchów. Podczas dopasowywania zwierzątek do otworów wydają one różne ciekawe odgłosy. Mamy więc kogutka, który pieje, świnkę, która chrumka, beczącą owieczkę, krowę, która muczy czy rżącego konia. Wspaniałym prezentem dla nieco starszego malucha będą trzywarstwowe drewniane puzzle Djeco. Dzięki nim nasz maluch ma szansę poznać mieszkańców drzewa. Kolejną propozycją prezentową w kategorii cenowej do 100 zł mamy prysznic do kąpieli Yookidoo. Dobrym zakupem prezentowym będą tez buty profilaktyczne dla dzieci które sprawią dużą radość i ochronią stopy przed koślawością i płaskostopiem. Jest to idealna zabawka do oswajania dzieci z lecącą z prysznica wodą. Słonik, którego dziecko włoży do wanny pobiera z niej wodę. Następnie po naciśnięciu przycisku pryska nią przez słuchawkę prysznica.

W budżecie do 200 zł można kupić już praktycznie wszystko. Świetne układanki, zabawki do kąpieli, a nawet jeździk. Jest to idealny prezent dla dzieci, które niedawno zaczęły chodzić. Na jeździkach można się przemieszczać, a do tego maluch ćwiczy poruszanie się. Jeździk Buggly Wugglyjest nie tylko praktyczny, ale i uroczy. Pod siedziskiem ma schowek na skarby, a na rączkach specjalne przyciski, które trąbią i dzwonią. Ciekawym pomysłem na prezent jest też przytulanka na przykład Pani Lisiczka. Do kompletu można też kupić Pana Lisa.
Jeśli nie jesteśmy ograniczeni żadną kwotą, to wówczas święta warto potraktować jako okazję do zakupu droższych prezentów. Ciekawym pomysłem może być zakup pierwszego rowerka biegowego takiego jak rowerek Wishbone. Jest to jeden z niewielu, który może być biegową trójkołówką i dwukołowym rowerem. Z kolei muzyczny pociąg B. Toys to fajna zabawka dla fanów kolei. Pociąg jeździ sam, ponadto wydaje dźwięki, a pasażerowie, którymi są zwierzątka poruszają się w rytm jazdy. Do lokomotywy można przyczepić trzy wagony. Fani klasyki mogą rozważyć zakup drewnianego konika na biegunach.

Pomimo, iż na rynku jest teraz mnóstwo zabawek, przedstawione inspiracje prezentowe zapewne ułatwią wybór jednego z najciekawszych prezentów dla kilkulatka.