Wskazówki dla alergików, które możesz wypróbować dzisiaj

Alergie sprawiają, że wiele osób irytuje się przez cały rok z powodu zmiany pór roku.

Jedną z opcji jest zażywanie leków przeciwalergicznych, które spowodują senność. Innym jest po prostu żyć ze swędzącymi, łzawiącymi oczami i kichaniem. Jest jednak lepszy sposób. Aby uzyskać więcej informacji na temat wznoszenia się ponad nieprzyjemne reakcje alergiczne, czytaj dalej.Aby być po bezpiecznej stronie, najpierw przetestuj każdą nową antyhistaminę kupioną w sklepie w domu. Wiele leków przeciwhistaminowych może powodować senność i hamowanie różnych odruchów. Nawet jeśli opakowanie produktu nie zawiera żadnych ostrzeżeń, pierwsze kilka dawek należy przyjąć, gdy nie musisz prowadzić samochodu ani robić nic niebezpiecznego.Jeśli jesteś jednym z milionów osób cierpiących na alergie, prawdopodobnie powinieneś wymieniać filtry powietrza w klimatyzatorze co miesiąc. Producenci zwykle mówią, że należy zmieniać co trzy miesiące, ale jeśli masz problem z alergią, powinieneś robić to częściej, aby upewnić się, że wszystkie alergeny są uwięzione przed rozproszeniem w domu.Suszyć ubrania w pomieszczeniu. O ile wieszanie ubrań na zewnątrz do wyschnięcia jest dobre dla środowiska, to nie jest tak dobre, jeśli cierpisz na alergie. Pranie, które wisi na zewnątrz, działa jak skuteczny łapacz pyłków, zapewniając, że następnym razem, gdy założysz te czyste ubrania, będziesz sięgał po leki przeciwhistaminowe.Jeśli cierpisz na alergie, ważne jest, aby utrzymać dom w czystości i odkurzyć, aby usunąć alergeny z dywanów i podłóg. Ale czy wiesz, że twoja próżnia nie tylko wysysa alergeny, ale także wydmuchuje niektóre z nich z powrotem! Niech ktoś bez alergii odkurza, a przynajmniej załóż maskę przeciwpyłową, jeśli musisz to zrobić sam.Zatrudnij kogoś do koszenia trawnika, jeśli masz alergię. Podczas koszenia pyłki i inne alergeny przelatują przez Twoje podwórko, a gdy idziesz do przodu, wpadasz bezpośrednio w te czynniki drażniące. Jeśli koszty są problemem, profesjonalna firma zajmująca się trawnikami nie zawsze jest konieczna. Samo rozpytanie się zwykle daje chętnego lokalnego nastolatka, który doceni szansę zarobienia pieniędzy na wydatki. Wskazówki dla alergików, które możesz wypróbować dzisiaj

Jeśli musisz sam skosić trawnik, załóż filtrującą maskę na twarz.Nawet jeśli ludzie starają się unikać rzeczy, które powodują ich reakcje alergiczne, mogą nie zdawać sobie sprawy z warunków w swoim środowisku, które mogą pogorszyć ich objawy.

Palenie, aerozole, zanieczyszczenia, opary i wilgotność mogą powodować nasilenie objawów u osób cierpiących na alergie i należy je monitorować.Zrób test na alergię. Wiedza o tym, na co jesteś uczulony, może być największą zaletą, jaką możesz mieć w radzeniu sobie z alergiami. Nie wszystkie pyłki są takie same. Niektórzy ludzie są wywoływani przez pyłki drzew, inni przez trawę lub chwasty. To, co uważałeś za alergię na sierść zwierząt domowych, może w rzeczywistości być alergią spowodowaną niezdiagnozowanymi problemami z roztoczami lub pleśnią w twoim domu. Tylko test alergiczny może dostarczyć ostatecznych dowodów na to, że wyzwalasz, dzięki czemu możesz stworzyć odpowiedni plan radzenia sobie z nimi.Jeśli masz alergie i czeka Cię praca na podwórku, chroń się maską! Każda niedroga maska ​​malarska pomoże ci powstrzymać pyłki trawy i kwiatów. Noś go zawsze, gdy musisz wykopać liście, skosić trawnik lub przyciąć żywopłot, a objawy, których doświadczasz, powinieneś zmniejszyć.Jak wspomniano wcześniej w tym przewodniku, alergie mogą być powszechne i mogą być powodowane przez rośliny, zwierzęta lub żywność. Radzenie sobie z alergiami może być trudne, ponieważ dotykają one Ciebie w wielu obszarach, ale teraz masz pomysł, jak się ich pozbyć. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, a zauważysz, że objawy są pod kontrolą.