Świetna rada dla osób cierpiących na bezdech senny

Bezdech senny jest częstym zaburzeniem, które może mieć dramatyczny, negatywny wpływ na życie człowieka.

Jeśli cierpisz na bezdech senny, niezwykle ważne jest, aby nauczyć się najlepszych sposobów radzenia sobie z tym zaburzeniem. Informacje zawarte w tym artykule zawierają kilka wskazówek dotyczących leczenia bezdechu sennego.Spróbuj schudnąć. Kształtowanie się ma wiele zalet. Jeśli jesteś cięższy i cierpisz na bezdech senny, może się okazać, że odchudzanie również w tym pomaga. Badania wykazały, że osoby z nadwagą i otyłością częściej odczuwają ulgę w bezdechu sennym, osiągając zdrowszą wagę.Jeśli cierpisz na bezdech senny, podczas snu powinieneś używać urządzenia do stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych. Pomoże to w leczeniu bezdechu sennego i umożliwi przespanie całej nocy. Ta maszyna wykorzystuje maskę na twarz lub nos do pompowania powietrza podczas snu.Osoby cierpiące na bezdech senny mogą przestać używać urządzenia CPAP, ponieważ jest on głośny lub zbyt duży. Sprawdź, czy możesz uzyskać uaktualnienie. W ostatnich latach maszyny stały się znacznie mniejsze i cichsze. Możesz kwalifikować się do uaktualnienia. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lekarzem lub ubezpieczycielem.Jeśli zdecydujesz się wypróbować maszynę CPAP, nie poddawaj się co najmniej przez kilka tygodni.

Wielu pacjentów z bezdechem sennym rezygnuje, zanim naprawdę zdąży przyzwyczaić się do swojego urządzenia. Poczekaj, aż poczujesz się komfortowo ze spaniem podczas noszenia maski, a naprawdę powinieneś zauważyć różnicę.Ogranicz spożycie alkoholu. Alkohol powoduje rozluźnienie mięśni. Osoby uzależnione od alkoholu mogą dowiedzieć się, że jest to przyczyną ich bezdechu, a ci, którzy piją sporadycznie, również powinni wiedzieć, że ma to na nich wpływ. Ponieważ alkohol rozluźnia mięśnie gardła, drogi oddechowe są trudniejsze do kontrolowania. Jeśli czujesz, że musisz pić, postaraj się nie robić tego tak często, jak i przed pójściem spać.Postaraj się utrzymać regularny harmonogram snu. Kiedy twoje ciało wejdzie w zwyczajowy cykl snu, poczujesz się lepiej, a także będziesz bardziej zrelaksowany. Kilka badań wykazało, że epizody bezdechu zmniejszają się, gdy osoba nie jest pozbawiona snu lub zestresowana.Jeśli wypróbowałeś kilka mniej drastycznych opcji leczenia bezdechu sennego, możesz rozważyć omówienie opcji leczenia chirurgicznego tego schorzenia z lekarzem pierwszego kontaktu. Operacja leczenia bezdechu sennego często polega na zwiększeniu średnicy dróg oddechowych w celu zmniejszenia liczby epizodów bezdechu, których doświadczasz.Bezdech senny jest zwykle określany na podstawie historii Twojej rodziny i historii choroby, a także badania fizykalnego. Mogą być sugerowane badania snu, a lekarz może skierować Cię do specjalisty od snu, który może zdiagnozować i leczyć objawy.Utrzymuj regularny harmonogram snu, jeśli cierpisz na bezdech senny. Twój bezdech senny już wpływa na Twój sen. Wszelkie kroki, które podejmiesz w celu regularnego snu, pomogą Ci lepiej spać w nocy. Spróbuj chodzić na emeryturę i budzić się o stałych porach.Jeśli proste zmiany w Twoim stylu życia, takie jak regularne godziny snu i utrata wagi, nie wyeliminowały epizodów bezdechu sennego, czas skonsultować się ze specjalistą od snu. Można ocenić konkretne przyczyny Twojego bezdechu sennego i opracować dla Ciebie indywidualny plan leczenia.Jak wspomniano wcześniej, bezdech senny jest bardzo poważnym i zbyt powszechnym schorzeniem medycznym, które dotyka wiele milionów ludzi na całym świecie. Jeśli sam cierpisz na tę chorobę, zastosuj w swoim życiu wszystko, czego nauczyłeś się z tego artykułu i upewnij się, że robisz wszystko, co możesz, aby chronić swoje zdrowie.