Książki, audiobooki z zakresu rozwoju osobistego, biznesu. Co czytać, czego słuchać?

Zarówno rozwój osobisty, jak i biznesowy wymaga odpowiedniej wiedzy, jak i doświadczenia, a można je zdobyć na kilka różnych sposobów. Jednym z nich są licznie dostępne na rynku książki poradnikowe. Można sięgnąć po nie zarówno w formie tradycyjnej – do czytania, jak i w formie do odsłuchania, czyli audiobooki. Jakie tytuły warto znać?

Książki o rozwoju osobistym i zawodowym – czy warto?

W dzisiejszych czasach ciągły rozwój napędza społeczeństwo. Gdyby nie on, tkwilibyśmy w jednym miejscu. Inna sprawa to fakt, iż zarówno życie codzienne, jak i kwestie związane z technologią wciąż ulegają zmianom i gdybyśmy nie umieli się do tego dostosować, bardzo szybko wypadlibyśmy z obiegu. Możemy chcieć coś naprawić w swoim życiu, zacząć coś nowego, poszerzyć swoje horyzonty, albo zdobyć niezbędną wiedzę, by móc lepiej działać na co dzień.

Gdzie szukać książek o rozwoju osobistym i zawodowym?

Takich książek jest naprawdę dużo i co chwile powstają nowe, więc z tym problemu być nie powinno. Kłopot jest za to inny – jak znaleźć dobrą i praktyczną książkę, która rzeczywiście jest warta przeczytania czy odsłuchania. To już inna sprawa i wymaga nierzadko długich poszukiwań.

Pomóc mogą tutaj między innymi recenzje osób, które z takimi pozycjami już się zapoznały. W księgarniach czy nawet bibliotekach można je z powodzeniem znaleźć, nie brakuje także wersji cyfrowych na czytniki. Jeżeli chcesz wiedzieć, gdzie szukać audiobooków dowiesz się czytając Maxmag.pl, gdzie zostało wymienionych kilka popularnych stron. Jest to przede wszystkim propozycja dla osób zabieganych, które nie mają zbytnio czasu na czytanie, ale mogą odsłuchać książki, np. w drodze do pracy.

Jakie książki i audiobooki o rozwoju osobistym warto znać?

Takich pozycji wartych uwagi jest naprawdę wiele, z racji tego, że nasze życie to złożona materia, na którą składa się ogromna ilość różnych mniejszych czy większych problemów. Ciężko byłoby przytoczyć wszystkie, warto jednak wymienić kilka wartych uwagi tytułów.

„Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej” autorstwa Jadwigi Korzeniewskiej skupia się między innymi na tym, jak funkcjonuje nasz mózg, co ma niebagatelny wpływ na to, jak niejednokrotnie trudno nam podjąć próby jakichś zmian.

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” autorstwa Dale Carangie, to pozycja, która skupia się przede wszystkim na tym, w jaki sposób kształtują się relacje międzyludzkie i jak wyglądają ich mechanizmy. Nierzadko są to drobne elementy, na które nawet nie zwracamy uwagi, a mogą nam pomóc na wielu różnych płaszczyznach tak osobistych, jak i zawodowych.

„Sekret”, czyli książka autorstwa Rhondy’ego Byrne’a swego czasu była prawdziwym hitem i wciąż utrzymuje się na szczycie popularności. Zbiera w sobie wszystkie myśli, wiedzę i doświadczenia oparte na historii i filozofii i pokazuje, ja je ze sobą połączyć. Jest to swego rodzaju poradnik, jak czytać inne poradniki rozwoju osobistego i móc je połączyć w jedno.

Jakie poradniki do rozwoju zawodowego warto czytać, słuchać?

Poradniki związane z rozwojem osobistym, często łączone są z rozwojem zawodowym, ponieważ nierzadko sukces w życiu prywatnym pociąga za sobą inne korzystne zmiany. Warto przyjrzeć się jednak tym, które ewidentnie nawiązują to biznesu i tym, jak móc osiągnąć na tym polu więcej.

„Nieograniczony sukces w sprzedaży” to pozycja autorstwa Briana Tracy, dla osób, które przede wszystkim działają w branży handlowej. Będąc właścicielem sklepu czy to stacjonarnego, czy online, zdecydowanie powinien zapoznać się z tą książką. Gdzie znajdzie się wiele wskazówek jak być lepszym sprzedawcą.

„Work-life balance. Jak osiągnąć równowagę w pracy i życiu” Beaty Rzepki, to pozycja dla każdego. Jak wiadomo, problemy w życiu osobistym często przekładają na problemy w pracy i odwrotnie. Znalezienie odpowiedniego punktu równowagi to podstawa, by nie zwariować i móc jeszcze się rozwijać. Nie jest to żadne nowe odkrycie, ale warto przeczytać, by w prostych słowach dowiedzieć się, jak zacząć nad tym pracować.

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta Kiyosaki to doskonała książka, by rozpocząć swoją edukację finansową, by móc wyjść z utartych schematów i zacząć działać tak, by zaczęło przynosić to zyski. Nie jest to proste i wymaga odpowiedniego przygotowania mentalnego.

„Przywództwo. Złote zasady” John C. Maxwell to bestseller, dla osób, które chcąc zmienić świat i siebie i jednocześnie pociągać za sobą ludzi. Bycie liderem, przywódcą nie jest łatwym zadaniem i wymaga odpowiedniego nastawienia, wiedzy i umiejętności. Dobrze wiedzieć, jakimi cechami charakteryzuje się dobry lider, co może pomóc w prowadzeniu biznesu.

Oczywiście podane wyżej tytuły nie wyczerpują tematu, ponieważ jak zostało wspomniane, rynek wydawniczy jest pod tym względem o wiele bogatszy.