Jak założyć stronę internetową ze sklepem internetowym?

Wciąż rozwijający się dynamicznie rynek e-commerce w Polsce jest kuszącym wabikiem dla firm które już istnieją w sieci. Coraz więcej firm wdraża strony informacyjne z funkcją sklepu internetowego. W praktyce wygląda to tak, że użytkownik wchodzi na stronę internetową informacyjną, na które znajduje się zakładka ze sklepem internetowym. Jak założyć stronę internetową rozbudowaną o sklep internetowy? O tym wszystkim dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Tworzenie nowej strony internetowej ze sklepem internetowym

Tworząc nową stronę internetową jesteśmy w najwygodniejszej sytuacji, ponieważ możemy wybrać technologię najlepiej pasującą do naszego zadania. Na jakiej platformie najlepiej oprzeć stronę internetową wraz ze sklepem internetowym? Zawsze powinniśmy kierować się bezpieczeństwem oraz wygodą użytkownika, a tu najlepiej sprawdzą się systemy dedykowane dla  sklepów internetowych.

Tworząc nową stronę internetową ze sklepem internetowym powinniśmy sięgnąć po taki system e-commerce, który pozwoli nam na tworzenie strony WWW. Jednym z najlepszych platform tego typu, posiadających odpowiednie rozszerzenia to Opencart oraz Prestashop. Oba systemy posiadają potężne narzędzia w formie rozszerzeń, które należy doinstalować, pozwalające na projektowanie, tworzenie zaawansowanych witryn internetowych. Dzięki nim stworzymy świetną stronę internetową doskonale zabezpieczoną, a funkcje sklepowe będziemy mogli dodawać w dowolnej jej części.

Czytaj więcej: “Tworzenie sklepu internetowego”

Czytaj więcej: “Opencart”

Tworzenie sklepu internetowego dla istniejącej już strony internetowej

W przypadku istniejącej strony internetowej sprawa ma się już odwrotnie. Aby nie naruszać obecnej struktury i nie zmieniać przyzwyczajeń do obsługi panelu administracyjnego powinniśmy się zastanowić nad rozszerzeniem lub dobudowaniem systemu sklepowego. Wszystko jednak zależy od tego jaką stronę internetową posiadamy. 

Czytaj więcej: “Tworzenie stron WWW”

Tworzenie sklepu internetowego dla strony internetowej utworzonej w kreatorze stron WWW

W przypadku stron internetowych stworzonych w kreatorach stron WWW online, sprawa się nieco bardziej komplikuje. Najczęściej nie pozwalają one na rozbudowanie strony internetowej o sklep internetowy. W takiej sytuacji musimy stworzyć sklep internetowy od podstaw na profesjonalnym skrypcie e-commerce, a na stronie WWW, w nawigacji podać łącze do niego. Minusem takiego rozwiązania jest osobny panel zarządzania stroną WWW oraz sklepem internetowym. 

Tworzenie sklepu internetowego dla strony internetowej opartej na popularnym systemie CMS

Popularne systemy CMS mają to do siebie, że społeczność budująca całą infrastrukturę rozszerzeń jest bardzo duża. Najczęściej znajdziemy wśród rozszerzeń i takie rozszerzające nasz system o sklep internetowy. W przypadku Joomla mamy nawet wybór spośród kilku. W przypadku WordPress możemy rozważyć instalację rozszerzenia Woocommerce. W przypadku rozszerzeń musi być niezwykle czujni jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo. Dodatki sklepowe dla Woocommerce nierzadko są przyczyną włamań. Plusem rozszerzeń e-commerce dla istniejących systemów CMS jest ich prostota w instalacji. Oraz możliwość korzystania ze struktury oraz panelu administracyjnego obecnej strony WWW. Minusem są zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz znacznie niższa funkcjonalność niż w przypadku platform e-commerce tworzonych specjalnie dla handlu w sieci.

Podsumowując zawsze masz wybór i możliwość rozbudowy. Nieco inne rozwiązania stosuje się w przypadku budowania nowego projektu a inne w przypadku istniejących. Zawsze jednak możesz rozwinąć swoją stronę internetową o sklep internetowy.