Jak właściwie zabezpieczyć auto przed kradzieżą

Samochody z systemem obsługi bezkluczykowej są coraz popularniejsze, dzięki nim nie trzeba otwierać drzwi kluczykiem, samochód odbiera sygnał z kluczyka i automatycznie otwiera drzwi.

Jest to z pewnością duża wygoda, dla właściciela, na tej samej zasadzie działa także uruchamianie samochodu, za pomocą przycisku. W ten sposób będzie obsługiwanych coraz więcej samochodów,. Obecnie złodzieje starają się złamać tego rodzaju system, może to zrobić za pomocą urządzenia, które wzmacnia sygnał z kluczyka. Złodziej staje przy domu i próbuje przechwyci sygnał, a następnie wzmocnić go i przekazać do naszego auta. Podczas gdy kradzież samochodu bez klucza jest stosunkowo łatwa, wykonanie kilku prostych kroków może sprawić, że życie przestępcy będzie o wiele trudniejsze, można także całkowicie wyeliminować możliwość kradzieży. Najbardziej oczywistym krokiem jest trzymanie kluczyka jak najdalej od samochodu, a także z dala od okien i drzwi domu utrudniając przestępcom wykrycie i wzmocnienie sygnału klucza. To samo dotyczy zaparkowania samochodu na ulicy. Zaparkowanie go w pewnej odległości od domu utrudni wzmocnienie sygnału, a złodzieje mogą nie wiedzieć gdzie mieszka właściciel samochodu. Innym prostym rozwiązaniem jest trzymanie kluczy w pudełku metalowym.

Fale radiowe nie mogą przenikać metalu, a jeśli złodzieje nie mogą wykryć twojego klucza, nie mogą ukraść twojego samochodu.

Jeśli masz ochotę na coś bardziej inteligentnego niż pudełko, można wybrać specjalne etui, może być ono przykładowo być wypełnione folią metalowa, lub reż drutem. Można także zastosować specjalistyczne rozwiązania takie jak keypess protector opinie na temat tego rozwiązania są bardzo pozytywne. Dlatego też warto zakupić go jeżeli posiadamy w samochodzie system bezkluczykowy. Mogą to być systemy nie tylko chroniące nasz sygnał, ale także dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie, którego działania opiera się na odcinaniu zasilania baterii w naszym kluczyku. Jest to bardzo skuteczne, ponieważ bez zasilania nie ma sygnału.