Gry na PS4, gry przeglądarkowe, gry planszowe – jakie wybierać aby rozwijać kreatywność?

Rozwijać kreatywność można na wiele różnych sposobów i jak się okazuje, świetnie nadają się do tego celu różnego typu gry – zarówno cyfrowe, jak i planszowe. Po które z nich warto sięgnąć? Jakie gry na konsolę, przez internet czy do planszowe mogą pomóc w kreatywności?

Czy gry mogą pomóc w rozwoju kreatywności?

Wiele osób uważa, że granie w gry jest stratą czasu, w dodatku więcej przynoszą one szkody niż pożytku. Nic bardziej mylnego, ponieważ jak się okazuje, mogą one nieść ze sobą wiele walorów edukacyjnych. Dotyczy to nie tylko gier planszowych, ale także tych dostępnych na konsole czy przez internet w przeglądarce. Trzeba tylko wiedzieć, po jakie tytuły sięgać.

Wbrew pozorom wybór jest bardzo szeroki, wystarczy tylko trochę poszukać i poczytać, by przekonać się o tym, jakie możliwości dają nam współczesne gry, niezależnie od formy, jaką przybiorą.

Jakie gry na PS4 pobudzają kreatywność i wyobraźnie?

Już na wstępie warto zaznaczyć jedno – tak, gry na konsole, ale też i gry komputerowe mogą nie tylko bawić, ale i uczyć. Dostępnych na rynku tytułów jest naprawdę wiele, a wśród nich znajdzie się co najmniej kilka, których walory edukacyjne są nie do przecenienia. Ciekawe gry na PS4 poleca artykuł skleppc.pl/dobre-gry-na-ps4-ranking/ jeżeli jednak szuka się kreatywnej rozrywki, warto przyjrzeć się kilku wybranym tytułom. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie gry jak Dreams, Minecraft, Sims 4, Lego Words czy CoolPainter. Oczywiście wybór jest znacznie szerszy, a obecnie wiele rozgrywek wchodzi na znacznie wyższy poziom, wymagając od graczy zastanowienia oraz kreatywności.

Jakie gry przeglądarkowe do kreatywnej zabawy?

Twórcy gier na przeglądarki internetowe także prześcigają się w tym, by ich tytuły przyciągnęły jak największą rzeszę graczy. Wśród wielu dostępnych mniej czy bardziej ambitnych tytułów, znajdzie się też wiele takich, które z powodzeniem pozwolą na rozwój kreatywności. Najczęściej kryją się one pod kategorią gier edukacyjnych i tutaj można byłoby w nieskończoność wymieniać te zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. Kolorowanie, pisanie, zgadywanie, dekorowanie, kreowanie swojego świata i otoczenia – możliwości jest naprawdę wiele.

Stron, które udostępniają takie gry, jest bardzo dużo. Najlepiej samodzielnie je przejrzeć i sprawdzić jakie tytuły mogą nas zainteresować. Zależy też, dla kogo mają być one dedykowane – wiele z nich kierowanych jest do dzieci, ale z pewnością znajdzie się też i te dla starszych odbiorców.

Jakie kreatywne gry planszowe warto znać?

Tutaj także mamy bardzo duże pole możliwości, zwłaszcza patrząc na to, jak bardzo w ostatnich latach rozwinął się rynek gier planszowych. Obecnie jest to jedna z popularniejszych rozrywek zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o licznych walorach edukacyjnych. Nietrudno więc znaleźć i te, które mogą pomóc w rozwoju kreatywności. Warto wymienić tutaj choćby takie znane i lubiane już tytułu jak: Dixit, Pictionary (inna wersja kalambur), Scrabble, Szachy, Cortex, Imago, Story Cubes i wiele, wiele innych.