Dlaczego warto szukać filtra powietrza z węglem aktywowanym?

Jednym z najmniej docenianych filtrów w oczyszczaczu powietrza jest filtr z węglowy, zwany również filtrem powietrza z węglem aktywowanym. Powodem jest to, że większość producentów produktów do oczyszczania powietrza nie wyróżnia tej funkcji z góry.

Zamiast tego firmy lubią prezentować najbardziej zbywalną cechę produktu, taką jak filtr HEPA lub generator jonowy, ponieważ są to dwa terminy, które docenia większość konsumentów, dlatego filtr z węglowy zajmuje miejsce na drugim planie. Jednak oczyszczacz powietrza z węglem aktywnym jest w rzeczywistości bardzo potężnym produktem i warto zrozumieć, jak działa, ponieważ robi to, czego nie potrafi żaden inny typ filtra. Tym, co sprawia, że węgiel węgiel drzewny jest „aktywowany”, jest fakt, że został on specjalnie potraktowany tlenem w celu otwarcia porów atomów węgla. Powoduje to zwiększenie powierzchni węgla drzewnego i sprawia, że jest on bardzo porowaty, co pozwala mu lepiej absorbować pewne rodzaje unoszących się w powietrzu cząstek. Co najważniejsze, ten typ filtra doskonale pochłania zapachy i gazy. Obejmuje to zapachy dymu, zwierząt domowych, chemikaliów, pleśni czy gotowania. Gdy cząsteczki te przepłyną przez węgiel drzewny, przyczepiają się do jego powierzchni i zostają uwięzione, niezdolne do powrotu z powrotem w powietrze. Powoduje to czystsze, świeższe i pachnące powietrze.

Z tego powodu jest on powszechny na przykład w kuwetach dla kotów z filtrem. Przekonasz się, że filtr z węglem aktywnym sprawdza się tam, gdzie zatrzymują się inne filtry oczyszczające powietrze, usuwając zapachy. Inne rodzaje technologii oczyszczania powietrza, takie jak filtry hepa i jonizatory, nie są w stanie usunąć zapachów z pomieszczenia. Jest tak, ponieważ ich typ filtrowania nie jest do tego przystosowany, ale służy do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Dlatego większość systemów wentylacyjnych i oczyszczających powietrze stosuje taki filtr jako dodatkowy lub wstępny, aby zwiększyć efektywność urządzenia.

Categories Dom