Główne rodzaje kryptowalut

Kryptowaluty to w dużym skrócie wirtualne środki płatnicze. Pierwszą taką walutą był Bitcoin. Później pojawiały się coraz nowe kryptowaluty. Pomysłowi młodego krypto-geniusza Vitalika Buterina należy się drugie miejsce w hierarchii kryptowalut.

Oprócz Bitcoina jego blockchain nie tylko sprawdza zestaw kont i sald, ale także tak zwanych stanów. Oznacza to, że Ethereum może nie tylko przetwarzać transakcje, ale także złożone umowy i programy. To elastyczność sprawia, że Ethereum jest idealnym instrumentem do aplikacji blockchain. Ale to kosztuje. Po Hack of DAO – inteligentnym kontrakcie opartym na Ethereum – programiści postanowili zrobić twardy widelec bez konsensusu, co spowodowało pojawienie się Ethereum Classic. Poza tym istnieje kilka klonów Ethereum, a samo Ethereum jest gospodarzem kilku Tokenów, takich jak DigixDAO i Augur. To sprawia, że Ethereum jest bardziej rodziną kryptowalut niż jedną walutą. Chociaż Ripple ma natywną kryptowalutę – XRP – bardziej chodzi o sieć do przetwarzania IOU niż o samą kryptowalutę. XRP, waluta, nie służy jako środek do przechowywania i wymiany wartości, ale raczej jako token do ochrony sieci przed spamem. Ripple, w przeciwieństwie do Bitcoin i Ethereum, nie ma wydobycia, ponieważ wszystkie monety są już wstępnie wydobyte. Ripple znalazł ogromną wartość w przestrzeni finansowej, ponieważ wiele banków dołączyło do sieci Ripple. Litecoin był jedną z pierwszych kryptowalut po Bitcoinie i oznaczony jako srebrny na cyfrowym złotym bitcoinie. Szybszy niż bitcoin, z większą ilością tokena i nowym algorytmem wydobywania, Litecoin był prawdziwą innowacją, idealnie przystosowaną do tego, by być mniejszym bratem bitcoinów. Ułatwiło pojawienie się kilku innych kryptowalut, które wykorzystywały swoją bazę kodów, ale uczyniły ją jeszcze bardziej lżejszą. Przykładami są Dogecoin lub Feathercoin. Chociaż Litecoin nie znalazł prawdziwego przypadku użycia i stracił drugie miejsce po bitcoinie, nadal jest aktywnie rozwijany i handlowany i jest gromadzony jako zapas, jeśli Bitcoin zawiedzie. Na stronie https://kryptowaluty.expert/category/kryptowaluty/ znajdziesz wiele informacji na temay kryptowalut.

Monero jest najbardziej znanym przykładem algorytmu CryptoNight. Ten algorytm został opracowany w celu dodania funkcji prywatności, których brakuje Bitcoin. Jeśli używasz Bitcoin, każda transakcja jest udokumentowana w blockchain i można śledzić ślad transakcji. Dzięki wprowadzeniu koncepcji zwanej sygnaturami pierścieniowymi algorytm CryptoNight mógł przebić się przez ten szlak. Pierwsza implementacja CryptoNight, Bytecoin, została mocno upowszechniona i dlatego została odrzucona przez społeczność. Monero był pierwszym niezaminowanym klonem bytecoin i wzbudził wiele świadomości. Istnieje kilka innych wersji cryptonote z ich własnymi drobnymi ulepszeniami, ale żadna z nich nigdy nie osiągnęła takiej popularności jak Monero. Popularność Monero osiągnęła najwyższy poziom latem 2016 r., Kiedy niektóre rynki Darknet zdecydowały się zaakceptować ją jako walutę. Spowodowało to stały wzrost ceny, podczas gdy faktyczne wykorzystanie Monero wydaje się być małe. Oprócz nich istnieją setki kryptowalut kilku rodzin. Większość z nich to nic innego jak próba dotarcia do inwestorów i szybkiego zarabiania pieniędzy, ale wiele z nich obiecuje place zabaw, aby przetestować innowacje w technologii kryptowalut.

Treść pochodzi od kryptowaluty.expert