Sprytne porady dotyczące biżuterii

Zakup biżuterii to kwestia wiedzy i gustu.

Jeśli wiesz, na co patrzysz, będziesz w stanie podjąć pewniejszą decyzję o tym, co chcesz kupić. W tym artykule znajdziesz przydatne porady dotyczące różnych rodzajów biżuterii i co powinieneś wiedzieć o każdym z nich.Nie trzymaj biżuterii na świeżym powietrzu lub w miejscu o dużej wilgotności. Aby chronić swoją biżuterię, ważne jest, aby zabezpieczyć ją w małej torebce ze sznurkiem lub w pudełku na biżuterię, które przez większość czasu pozostaje zamknięte. Matowienie to reakcja chemiczna, która zachodzi, gdy srebro i inne metale są wystawione na działanie wilgoci i powietrza. Możliwe jest odzyskanie metali szlachetnych poprzez polerowanie, ale metale gorszej jakości mogą ulec trwałemu uszkodzeniu.Designerska biżuteria może być droga i niedostępna dla kogoś z ograniczonym budżetem. Na szczęście dostępne są repliki wysokiej jakości, a za taką cenę prawie każdy może sobie pozwolić. Repliki te przypominają prawdziwą biżuterię, ale bez ogromnego uderzenia w portfel. Możesz mieć luksus noszenia go, kiedy tylko chcesz, a nie tylko na specjalne okazje. Są naprawdę modną, ??niedrogą alternatywą dla biżuterii projektantów.Jeśli masz jasną cerę w kolorze kości słoniowej z ciemniejszymi włosami, rozważ zakup biżuterii ze srebra, białego złota lub platyny. Srebrzyste kolory wyglądają elegancko w zestawieniu z odcieniem kości słoniowej, zwłaszcza jeśli masz brązowe lub czarne włosy. Upewnij się, że wybierasz ciemniejsze kamienie, takie jak zielony, czarny lub granatowy.Kiedy kupujesz diament, rozejrzyj się i porównaj. Sprytne porady dotyczące biżuterii

Przyjrzyj się dokładnie prawdziwemu diamentowi z najwyższej półki, a następnie trzymaj wszystko, co uważasz za zgodne z tym standardem.

Uważaj, istnieje wiele sztuczek, które poprawiają wygląd diamentu o niższej wartości.Kiedy próbujesz kupić diamenty, nie spiesz się. Diamenty, w przeciwieństwie do komputerów i samochodów, nie zepsują się. Powinny trwać całe życie. Również w przedziałach cenowych, w których te kamienie biegną, nie powinieneś kupować ich pod wpływem impulsu. Nie spiesz się i stwórz wyjątkowy kawałek dla siebie lub kogoś, na kim Ci zależy.Nie kupuj nowej biżuterii, chyba że masz pewność, że spodoba się osobie, dla której ją kupujesz. Jeśli twoja żona jest fanką Śpiącej królewny, to krasnoludzki wisiorek jest odpowiednim prezentem. Nie kupuj biżuterii tylko dlatego, że jest urocza, upewnij się też, że jest odpowiednia.Alergie na metale mogą powodować swędzenie i bolesność noszenia wszelkiego rodzaju biżuterii, zwłaszcza zegarków na rękę. Prostym sposobem na złagodzenie swędzenia, które mogą powodować niektóre metale nieszlachetne (powszechne w wielu kopertach zegarków), jest zmiana paska zegarka na skórzany lub materiałowy, a następnie nałożenie warstwy przezroczystego lakieru do paznokci na tylną część zegarka. Lakier do paznokci, choć nie jest trwały, można łatwo nałożyć ponownie w razie potrzeby i chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z metalową obudową zegarka. Jeśli klamra nowego paska do zegarka jest metalowa, nie zapomnij pokryć go również lakierem do paznokci. Nawet ten mały kawałek metalu może powodować poważny dyskomfort u osób wrażliwych.Zawsze utrzymuj całą swoją biżuterię uporządkowaną w sposób, który ma dla Ciebie sens. Istnieje wiele świetnych opcji pudełek na biżuterię i organizerów do szuflad, które pomogą Ci utrzymać porządek. W ten sposób dokładnie wiesz, gdzie jest wszystko, kiedy musisz założyć swoje najładniejsze ubrania, aby zaimponować!Jak wspomniano wcześniej w artykule, kupowanie biżuterii to tylko kwestia tego, co wiesz. Podejmowanie pewnej decyzji w oparciu o swoje preferencje i wiedzę jest prostsze, gdy wiesz, o czym mówisz. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które właśnie przeczytałeś, aby zyskać przewagę nad innymi klientami.