Generator prądotwórczy – dodatkowe źródło energii elektrycznej

Generatory elektryczne to samodzielne maszyny, które dostarczają energię elektryczną, gdy energia z lokalnej sieci jest niedostępna.

Generatory są często używane do zasilania rezerwowego obiektów, przedsiębiorstw lub domów podczas przerw w dostawie prądu, ale mogą być również wykorzystywane jako podstawowe źródło zasilania w obszarach, gdzie lokalna sieć elektryczna jest niedostępna lub trudno dostępna. Generatory przemysłowe są mocne, zdolne do utrzymania pełnej mocy w zakładach produkcyjnych, szpitalach i kompleksach biurowych. W budownictwie wykorzystywane są generatory średniej wielkości, które wykorzystywane są do zasilania maszyn na placu budowy. Generatory przekształcają energię mechaniczną lub chemiczną w energię elektryczną. Kiedy na placu budowy nie posiadamy źródła prądu, wykorzystamy agregat prądotwórczy. Czasem prace budowlane prowadzone są miejscach oddalonych od miast, gdzie trudno o prąd, dlatego też będzie,my musieli wytwarzać go we własnym zakresie. Jak prawidłowo sprawdzić jakie generatora potrzebujemy? W przypadku rozmiaru generatora – rozmiar ten zależy od sumy obciążeń elektrycznych, które chcesz zasilać jednocześnie, mierzonych w watach.

Najpierw zsumuj wszystkie obciążenia urządzeń, o których wiesz, że chcesz zasilać jednocześnie. Następnie, jako środek ostrożności, dowiedz się, które urządzenie wymaga największej ilości prądu do uruchomienia silnika i dodaj go do swojej sumy. Warto sprawdzić jakiej mocy urządzenia posiadamy, sprawdzić szlifierki, wiertarki, czy też silnik betoniarki. Generator przyda się także w celu oświetlenia miejsca wykonywania prac budowlanych. Trzeba będzie pamiętać o paliwie koniecznym do napędzenia agregatu. Posiadanie agregatu prądotwórczego z pewnością uniezależnia ekipę budowlaną, kiedy nawet mamy dostęp do sieci elektrycznej agregator prądotwórczy będzie dla nas dobrym zabezpieczeniem w razie braku dostawy prądu czy też nagłej awarii. Kiedy jednak nie dysponujemy własnym agregatem prądotwórczym można wynająć na czas zlecenia. Szczegóły dotyczące wynajmu można znaleźć na stronie https://vtech.com.pl/wynajem-agregatow-pradotworczych.