Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonu

Doskonałym pomysłem na pozbycie się różnego rodzaju bakterii, wirusów z naszego otoczenia jest oczywiście ozonowanie, jest to bardzo skuteczny sposób ponieważ wykorzystuje cząsteczkę tlenu, która łączy się z wirusem czy bakterią.

Oczywiście możemy radzić sobie z tego rodzaju zagrożeniami na wiele różnych sposobów, możemy przykładowo zastosować środki dezynfekujące w płynie. Wówczas środek rozpylany jest na powierzchni, jednak w tym przypadku będziemy musieli pamiętać aby wszystkie powierzchnie wyczyścić po dezynfekcji, zatem nie zawsze jest to najlepszy pomysł. Dodatkowo nie zawsze dotrzemy do wszystkich miejsc, zwłaszcza trudno dostępnych. Podobnie możemy wykorzystać specjalne lampy które niszczą wirusy i inne mikroskopijne zagrożenia. Jednak w tym wypadku należy pamiętać, że światło także będzie miało ograniczony zasięg. Jeżeli potrzebujemy usługi ozonowania warto skontaktować się z firmą, która posiada odpowiedni sprzęt, będzie to specjalne urządzenie, które pobiera tlen z powietrza i wytwarza ozon w naszym pomieszczeniu. Wykorzystywana jest przy tym energia elektryczna, która powoduje iż cząsteczki tlenu łączą się ze sobą wówczas powstaje O3, czyli ozon, oczywiście jest to gaz niestały, który ulega rozpadowi na dwie cząsteczki połączonego tlenu oraz jedną wolną cząsteczkę, która następnie łączy się z z bakteriami w naszym pomieszczeniu. Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonu

Jest to metoda uznawana za bardzo skuteczną, ozon szybko dociera do różnych miejsc, także trudno dostępnych.

Dotrze pomiędzy nasze meble, także do wyższych partii, dlatego też nadaje się do dezynfekcji różnego rodzaju pomieszczeń i budynków. Możemy w ten sposób zdezynfekować nasze mieszkanie, ale także biuro czy też całą naszą firmę. Oczywiście powinniśmy wówczas uszczelnić dane pomieszczenie, a następnie odczekać odpowiednią ilość czasu, aby ozon został rozbity na cząsteczki. Najczęściej trwa to około godziny czy też dwóch, po tym czasie należy oczywiście bardzo dokładnie przewietrzyć pomieszczenie ze względu na występujące w nim tlen, który może łatwo ulec zapłonowi. Należy także pamiętać iż urządzenie do wytwarzania ozonu musi pracować przez określoną ilość czasu, aby osiągnąć odpowiednie stężenie w powietrzu. W całym kraju znajdziemy tego rodzaju nie usługi, profesjonalne ozonowanie w Łodzi może wykonać doświadczona firma, która może wykonać ozonowanie nie tylko w domach czy też firmach, ale może zdezynfekować szpital, przychodnie, szkoły czy też żłobek, wszystkie obiekty w których zachowanie odpowiedniej czystości jest bardzo istotne.