Czy łóżko piętrowe to dobre miejsce do spania dla dzieci

Pokoje dla dzieci są często małe, ale muszą być bardzo funkcjonalne, aby pomieściły wiele mebli, takich jak łóżka, biurka do nauki, szafy, półki z książkami i na zabawki.

Powinny mieć również miejsce do zabawy. W celu optymalizacji przestrzeni łóżka piętrowe stały się popularną opcją dla rodzeństwa, które dzieli tę samą sypialnię. Te łóżka są dostępne w różnych zabawnych motywach i kolorach, które nieustannie dodają uroku dziecięcej sypialni, wyglądają nie tylko uroczo, ale bez wysiłku tworzą strefę przygód, którą maluchy po prostu uwielbiają. Ponieważ jednak górna koja jest zamocowana na wysokości około półtora metra lub więcej od poziomu podłogi, pojawiają się pytania dotyczące bezpieczeństwa takiego łóżka do spania dla dzieci. Łóżka piętrowe to świetny sposób na zwiększenie przestrzeni. Ponieważ oba łóżka są połączone pionowo, przestrzeń zajmowana przez dwa łóżka staje się równoważna przestrzeni zajmowanej przez jedno łóżko. Takie ustawienie tworzy więcej przestrzeni do zabawy i otwartości w małej sypialni. Większość łóżek piętrowych zapewnia sprytne wykorzystanie przestrzeni. Dobrze zaprojektowane łóżka piętrowe mają wiele zorganizowanych schowków, takich jak szuflady pod dolną koją, półki na zabawki, mini szafki lub stopnie do wspinania się, które mogą również służyć jako szuflady na książki, ubrania, zabawki lub inne przedmioty, oszczędzając dodatkowo miejsce w pokoju.

Kolejną zaletą łóżka piętrowego jest to, że zapewnia ono nieco prywatności dla każdego dziecka we wspólnej sypialni.

Można dodać zagłówki, które działają jako ścianki działowe i indywidualne światła dla każdej koi, dzięki czemu każde dziecko ma możliwość pozostania w pozycji siedzącej lub czytania bez przeszkadzania innym w pokoju. Niektóre łóżka piętrowe występują jako łóżka trzyosobowe i są wyposażone w rozkładane łóżka na kółkach, co zapewnia dodatkowe miejsce do spania w niewielkiej przestrzeni. Rama nośna łóżka piętrowego powinna być wykonana z drewna lub metalu, aby łóżko było bardzo trwałe, bezpieczne, mocne i stabilne. Ze względów bezpieczeństwa upewnij się, że na górnej koi znajduje się poręcz, aby zapobiec wypadnięciu dziecka podczas snu.