Zamów auto detailing jeśli zauważysz niedoskonałości na lakierze

Każdy samochód jest podatny na zagrożenia na drodze. Latające kamyki wyrzucane przez opony innych kierowców, zadrapania drzwi na parkingach i żrąca sól drogowa to tylko kilka zagrożeń, z którymi samochody spotykają się regularnie.

Naprawa drobnego zadrapania w farbie polega na usunięciu niewielkiej ilości farby z okolicy. Ponieważ drobne zadrapania są stosunkowo płytkie, mogą penetrować tylko przezroczystą powłokę, albo nawet pigmentowaną warstwę farby. W takim przypadku nałóż masę i delikatnie wypoleruj, aż rysy przestaną być zauważalne. Jeśli na dużej powierzchni nadwozia samochodu występuje znaczna ilość drobnych zarysowań, konieczne mogą być bardziej kompleksowe i kosztowne naprawy lakieru. Większe lub głębsze rysy zwykle penetrują kilka warstw farby lub aż do blachy pod spodem. Jeśli zadrapanie przenika aż do lakieru bazowego lub gołego metalu, nie można go wygładzić. Nałożenie niewielkiej ilości retuszu może zapobiec uszkodzeniu auta w postaci rdzy, ale jedynym sposobem na naprawienie problemu jest ponowne nałożenie nowej farby, co najlepiej wykona specjalista w lakierni samochodowej lub warsztacie blacharskim. Ślady wirowania są zwykle zadrapaniami, które zostały spowodowane nadmiernym lub niewłaściwym czyszczeniem samochodu.

Jeśli pochylisz się w buforze mocy, bardzo łatwo jest pozostawić szorstkie rysy, które przybierają formę brzydkich śladów wirowania.

Najlepszym sposobem na usunięcie śladów zawirowań jest użycie polerki o podwójnym działaniu z podkładkami piankowymi. Kluczem jest usunięcie jak najmniejszej ilości farby niezbędnej do wyeliminowania zadrapań wirowych. Usługa taka jak usuwanie rys z lakieru Warszawa wbrew pozorom nie jest bardzo droga, jeśli porównać ją do nakładania nowej farby na całej powierzchni samochodu. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś używany pojazd, przygotowujesz się do sprzedaży samochodu, czy po prostu chcesz, aby Twój stary samochód znów wyglądał świetnie, przywracając mu oryginalne piękno za pomocą profesjonalnego auto-detalowania możesz zmienić Twój pojazd ze zwyczajnego w niezwykły.