Dlaczego naturalne kosmetyki są lepsze od tradycyjnych?

W dzisiejszych czasach ludzie są poddawani masie reklam od producentów z branży kosmetycznej, którzy próbują ich przekonać, że ich syntetyczne formuły zdziałają cuda na skórze. Wiele tradycyjnych produktów kosmetycznych dostępnych obecnie na rynku zawiera zadziwiającą ilość sztucznych substancji chemicznych.

Od parabenów przez formaldehyd po woski z ropy naftowej, zwykły balsam do ciała może zawierać dość toksyczną mieszaninę tych składników. Substancje chemiczne, sztuczne kolory, zapachy i wypełniacze w produktach do pielęgnacji skóry mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie i wypryski. Alergie, podrażnienia, wysypki, oparzenia, a nawet wypadanie włosów to tylko niektóre z reakcji, na które znaczna liczba osób cierpi ze względu na stosowanie kosmetyków lub produktów kosmetycznych z chemikaliami niebezpiecznymi dla zdrowia. Niektóre są między innymi również odpowiedzialne za możliwe skutki rakotwórcze w perspektywie długoterminowej.

Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, wybór naturalnych kosmetyków powinien być priorytetem. Idea naturalnych kosmetyków opiera się na rzemieślniczej produkcji kremów i produktów kosmetycznych oraz ekstraktów ziołowych pochodzenia roślinnego.

Naturalne kosmetyki oczyszczają, tonizują, złuszczają i nawilżają skórę bez użycia tych szkodliwych substancji chemicznych lub sztucznych dodatków. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry i produkty do ciała działają na skórę delikatnie i bezpiecznie, takie produkty możesz znaleźć na stronie https://przefiltrowane.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-naturalne/. To, co dzieje się na skórze, ostatecznie trafia do twojego ciała. Jeśli rozprowadzisz na skórze mydła, płyny i kremy wypełnione chemikaliami, twoje ciało wchłonie te toksyny. Oznacza to, że powszechne sztuczne chemikalia w tradycyjnych produktach kosmetycznych, takie jak ftalany, parabeny, woski naftowe i inne, trafiają prosto do twojego ciała. Naturalne produkty pielęgnacyjne i kosmetyczne zawierają naturalne składniki, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej rycynowy i ekstrakty ziołowe, które mają swoje właściwości nawilżające i ochronne.