Kremacje zwłok Kraków – coraz bardziej popularna metoda

Wydaje się, że jednym z najtrudniejszych momentów w życiu każdego z nas jest śmierć naszej najbliższej osoby.

Jednak prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić i kiedyś, bez względu na wszystko to nastąpi. Po śmierci trzeba oczywiście zorganizować pogrzeb, aby godnie pożegnać zmarłego. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach da się zrobić to na dwa sposoby – w trumnie lub urnie.

Kremacje zwłok Kraków – dlaczego warto?

W pierwszym przypadku ciało spoczywa po prostu w trumnie, a w drugim przypadku najpierw jest ono kremowane po czym prochy wsypuje się do urny. Warto pamiętać o tym, że to jak ma wyglądać pogrzeb bardzo często zależy od woli zmarłego i najlepiej jest to po prostu uszanować. Nie da się ukryć, że na dzień dzisiejszy bardzo dużo pogrzebów jest właśnie z urnami, a więc ciała są kremowane. Teraz powiedzmy sobie o tym jakie są zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim zaletą są koszty – niejednokrotnie za tego typu pogrzeb zapłacimy zdecydowanie mniej niż w przypadku pogrzebu z trumną. To oczywiście jeszcze nie wszystko, bo według wielu osób kremacje zwłok kraków są również wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularne, a co za tym idzie odbija się to także na wyższej dostępności tego typu usług. Jak to wszystko wygląda i przebiega?
Kremacje zwłok Kraków – coraz bardziej popularna metoda

Kremacje zwłok Kraków – jak to wygląda?

Na samym początku wszystko wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku klasycznego pogrzebu, bo musimy załatwić akt zgonu i kartę zgonu, a następnie ciało zostaje poddane kremacji. Sam ten proces trwa zazwyczaj maksymalnie 3 godziny. Po zakończeniu tego procesu prochy są chłodzone i przepuszczone przez klemulator. Kolejny krok to bardzo dokładne przełożenie wszystkich prochów do specjalnego worka – jeśli zostanie już to zrobione to worek ten jest szczelnie i dokładnie zamykany. Na sam koniec prochy zmarłego we wspomnianym worku wkładane są do wcześniej kupionej urny i razem transportowane we wskazany adres.