Jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w Japonii

Shinjuku słynie z przytłaczających neonów i nie ma na to miejsca bardziej kultowego niż Kabukicho. Obszar ten bierze swoją nazwę od teatru Kabuki, który został wzniesiony w pobliżu po niszczycielskim następstwie II Wojny Światowej.

Od tego czasu Kabukicho przekształciło się w jedną z największych japońskich dzielnic czerwonych latarni i jest rajem dla licznych nowatorskich rozrywek dla dorosłych. Ale w tym miejscu znajdziesz o wiele więcej atrakcji, takich jak słynna na całym świecie restauracja robotów, która znajduje się w samym sercu dzielnicy. Jeśli twój budżet pozwala tylko na krótki pobyt w Japonii, prawdopodobnie nie byłoby lepszego miejsca do odwiedzenia niż Park Ueno. Obszar ten oferuje wiele atrakcji, które pozwalają odwiedzającym spróbować wielu niepowtarzalnych uroków tego kraju w jednym miejscu. Obszar ten był jednym z nielicznych, który przetrwał niszczycielskie spustoszenia podczas II wojny światowej, a zatem stanowi autentyczną bramę do historycznej i kulturalnej przeszłości Tokio. Podczas gdy południowe okolice Tokio są dokładnie poznane, Yokohama nie cieszy się zbyt wielką popularnością turystów.

Biorąc pod uwagę historię i urok tego regionu, to naprawdę szkoda.

Niezależnie od tego, czy chcesz chodzić po ulicach jednego z największych obszarów Chinatown na świecie, czy spędzić przyjemny dzień zwiedzając nabrzeże, to miasto z pewnością oczaruje wszystkich, którzy zdecydują się na Japonia zwiedzanie. Podczas gdy Tokio może czasem wydawać się przytłaczające szybkim tempem życia, przyjemna atmosfera Yokohamy jest zdecydowanie bardziej zrelaksowana. Jednodniowy spacer po Yokohamie jest zdecydowanie jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia, aby mieć lepszy wgląd w różne oblicza japońskiego miasta. Położone wśród gór Nikko jest jednym z najważniejszych miejsc kultury wschodniej Japonii. Główną atrakcją miasta jest Świątynia Toshogu. Nikko ma również inne ciekawe atrakcje, takie jak park rozrywki Edo Wonderland i Otchłań Kanmangafuchi, których nie można przegapić.