Jakie usługi świadczy geodeta?

Geodeta określa pozycje, wysokości i długości określonych obszarów w krajobrazie.

Aby to zrobić, używa specjalnych przyrządów pomiarowych, aby pracować tak dokładnie, jak to możliwe. Dane te są potrzebne do określenia granic nieruchomości, ale także do budowy nowej drogi, mostu czy też torów kolejowych. Przy pomocy specjalnych programów komputerowych geodeta tworzy mapy i plany na podstawie zebranych danych geodezyjnych. W zakresie prac geodezyjnych zbierane są także informacje i dane ważne dla górnictwa, a także można określać wielkość i położenie złóż. Czasem więc geodeta będzie pracował także pod ziemią w kopalniach. W przypadku kiedy budujemy dom, wówczas także przyda nam się pomoc geodety, który wytyczy połączenie budynku na działce, jak również mogą dokładnie wytyczyć położenie fundamentów. Tak aby dom z projektu znalazł się dokładnie tam gdzie powinien. Ilość projektów domów jednorodzinnych z jakimi dzisiaj można się spotkać na rynku jest imponująca, poszczególne projekty domów jednorodzinnych są do siebie bardzo podobne przez co możemy niestety zagubić się w tym, jakie projekty znajdują się w orbicie naszych zainteresowań. Z pewnością nie zmienia to faktu, że obecnie projekty domów jednorodzinnych, są powszechnie dostępne i jest w czym wybierać. Przed przystąpieniem do budowy domu musimy najpierw kupić działkę budowlaną.

Możemy także nabyć działkę rolną, ale trzeba pamiętać, iż będziemy zmuszeni ją przystosować do budowy nieruchomości w przeciwnym razie nie uzyskamy pozwolenia na budowę domu.

Czasem także trzeba zmienić wielkość lub kształt działki, wówczas potrzebny będzie geodeta. Kiedy mamy nową działkę przydać się może także mapa do celów projektowych Kraków jest miastem gdzie znajdziemy specjalistów geodetów, którzy będą mogli wykonać dla nas tego rodzaju pomiary i mapy. Oczywiście geodeta będzie mógł wykonać wiele różnych usług, przykładowo o może to być wyznaczenie punktów granicznych zgodnych z mapami. Może zajść takla potrzeba przykładowo kiedy sąsiedzi nie będą mogli zgodzić się co do granicy przebiegu działki.