Jak urządzić łazienkę z marmuru?

Z pewnością w mniejszej łazience dobre będzie zastosować jasny odcień kamienia, który będzie ją wizualnie powiększał, w większych łazienkach, można pokusić się o ciemniejsze kolory. Na wygląd będzie miała także wielkość płyt kamiennych jakie użyjemy.

W większej łazience dobrze sprawdzą się większe płyty, warto zwrócić uwagę także na fakt iż kamień będzie posiadał różnego rodzaju wzory. Dlatego powinniśmy przemyśleć wiele różnych ustawień płytek, które mogą utworzyć wzór na naszych ścianach czy też podłodze. Warto zwrócić uwagę na wytrzymałość kamienia, przykładowo na podłodze będziemy potrzebowali bardziej wytrzymałego kamienia niż na ścianach. W każdej łazience mnie może zabraknąć wanny, lub też kabiny prysznicowej. Wanny możemy bardzo ładnie zabudować kamieniem, w zależności od tego co wybierzemy obudowy mogą być proste lub też lekko zaokrąglone. Oczywiście najlepiej na wannie będzie prezentował się prosty kamień, którym obudujemy boki naszej wanny. Warto zwrócić uwagę na kształt naszej wanny ponieważ urządzenia sanitarne, możemy zakupić ostatnio w wielu różnych wersjach. Na naszym rynku proponowane są nam wanny w niezwykle szerokiej gamie modeli, a ta niezwykle bogata różnorodność kształtów i modeli pozwala nam na perfekcyjny dobór odpowiedniej do naszej łazienki wanny.

Oferowane są nam wanny symetryczne, w klasycznych kształtach, wanny prostokątne i asymetryczne, istnieje również możliwość nabycia wanny z dodatkowym jej wyposażeniem, w którym to znajdują się takie elementy, jak stelaże przestrzenne, uchwyty, relingi oraz bogata gama zagłówków.

Wykonane są one przy użyciu doskonałej jakości materiałów, takich jak akryl, które gwarantują nam doskonały i idealny stan wanny przez wiele lat. Użyte materiały charakteryzują się również wysokimi właściwościami antypoślizgowymi, co zapewnia nam bezpieczeństwo, nawet przy mokrej powierzchni. Dodatkowo warto zastanowić się nad obudową zlewu, bez którego nie może obejść się nasza łazienka marmur będzie bardzo dobrym materiałem. Obecnie coraz popularniejsze są duże grube blaty pod zlewowe wykonane z marmuru, warto także wykonać kamienną szafkę, która potrzyma ciężki blat.

Categories Dom