Dwukomorowy zlewozmywak granitowy

Wyposażając kuchnię w niezbędne meble, powinniśmy zwrócić uwagę na zlewozmywak. Obecnie proponowane są w różnych kształtach czy kolorach, różny może być również sposób montażu. Popularne stają się zlewozmywaki granitowe. Rozwiązania tego typu pozwolą na właściwe zagospodarowanie miejsca w naszej kuchni.

Jest to dobre pomysł, bowiem zaoszczędzi nie wyłącznie miejsce ale również nada uroku kuchni. Tego typu zlewozmywaki są zazwyczaj mniejsze od zlewozmywaków tradycyjnych, jak również doskonale sprawdzają się w mniejszych kuchniach. Wszystkie zlewozmywaki kuchenne wytwarzane są w różnych rozmiarach umożliwiających zamontowanie ich w standardowych meblach kuchennych. Liczba komór jest ograniczona szerokością zlewozmywaka, składa się często z komór głównych oraz komór dodatkowych. Najczęstsze występujące kombinacje to 2 komory. Ważnymi elementami wyposażenia są również ociekacz czy zawór z sitkiem. Jak każdemu z nas zapewne wiadomo, w każdej kuchni znajduje się zlewozmywak. Bardzo dobrze także, gdy pod nim zainstaluje się młynki zlewozmywakowe. Są one małych rozmiarów, montowane zazwyczaj pod zlewozmywakiem, a ich zadaniem jest rozdrabnianie oraz rozcieranie organicznych pozostałości po jedzeniu. Po fazie roztarcia rozdrobniony miał spływa wraz z wodą do kanalizacji. Wszelkie młynki zazwyczaj nie są przystosowane do tego, by rozdrabniać twarde pozostałości i odpady. Należy także pilnować, by do młynka nie przedostały się sztućce czy kawałki porcelany lub potłuczonego szkła.

Takie twarde elementy w bardzo łatwy sposób mogą uszkodzić młynek. Jest to powodem zaleceń różnych producentów do montażu młynka pod komorą ociekową. Odprowadzenie od zmywaka ma zazwyczaj średnicę 50mm, lecz rura kanalizacyjna, którą odprowadzane są rozdrobnione odpady wcale nie musi mieć większej średnicy, choć w dużych budynkach mieszkalnych o sporym obciążeniu kanalizacyjnym często można napotkać problemy z drożnością. Obecnie każdy zlewozmywak granitowy może być wyposażony w młynek. Można na nich także montować różnego rodzaju krany.

Categories Dom