Co należy zrobić w razie wypadku na drodze

Jeśli doznałeś wypadku, przede wszystkim sprawdź, czy ty i pozostali pasażerowie nie macie obrażeń i skontaktuj się z firmą zapewniającą pomoc drogową i holowanie.

Jako kierowca z pewnością potrafisz dobrze i bezpiecznie prowadzić swój samochód, ale nie potrafisz przewidzieć wszystkich sytuacji na drodze. Jedną z rzeczy, których być może jeszcze nie doświadczyłeś lub się nie nauczyłeś, jest to, co dokładnie zrobić, jeśli w jakiś sposób uczestniczysz w wypadku na drodze. Przeważnie kierowcy nie są przeszkoleni, co robić, gdy biorą udział w wypadku samochodowym. Po wypadku samochodowym pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zatrzymanie się i ocena ewentualnych bólów lub urazów u siebie i innych uczestników kolizji. Będziesz musiał wezwać pomoc medyczną, jeśli ty lub ktokolwiek inny zostanie ranny. Co należy zrobić w razie wypadku na drodze

Po ocenie siebie i swoich kierowców powinieneś również sprawdzić, czy pasażerowie innego pojazdu, z którym miałeś wypadek, są bezpieczni.

Następnie powinieneś zadzwonić po lokalną policję, nawet jeśli nikt nie został ranny. Będzie ci to potrzebne, jeśli będziesz musiał złożyć wniosek o odszkodowanie w ramach ubezpieczenia. Nie ruszaj samochodu, gdy czekasz na przybycie policji, ponieważ będą musieli zobaczyć miejsce zdarzenia, aby ustalić, co dokładnie spowodowało wypadek. Powinieneś również rozważyć zrobienie jak największej liczby zdjęć, będzie to wymagane przez firmę ubezpieczeniową w przypadku wszelkich roszczeń odszkodowawczych, o które możesz poprosić. Jeśli są widoczne uszkodzenia, należy robić zdjęcia pod różnymi kątami. Jeśli istnieje potrzeba złożenia reklamacji, musisz wymienić informacje i dane osobowe z drugą stroną kolizji. W niektórych przypadkach będziesz musiał przedstawić te informacje swojej firmie ubezpieczeniowej. Możesz również zdecydować się na wezwanie wybranej lokalnej usługi holowniczej, jak autopomoc Wrocław. Zanim zadzwonisz po pomoc drogową, musisz znać miejsce, w którym doszło do kolizji, opis uszkodzenia pojazdu i miejsce, w które należy odstawić uszkodzony pojazd.