Trwałe i odporne płytki do zastosowania na podłogi i ściany

Płytki podłogowe imitujące wygląd drewna czy kamienia naturalnego zapewniają luksusowy wygląd w pomieszczeniu przy niższych kosztach zakupu i instalacji.

W sprzedaży dostępna jest szeroka gama wzorów i kolorów takich płytek, mogą one wyglądać jak deski drewniane czy panele, marmur, kamień naturalny, cegła czy beton. Tego rodzaju płytki położone na podłogach idealnie nadają się do ogrzewania podłogowego ze względu na bardzo dobrą zdolność do przewodzenia ciepła. Dodatkowo płytki takie można stosować w pomieszczeniach mokrych czy wilgotnych, jak przedpokój, kuchnia czy łazienka. Można je stosować na podłogach oraz ścianach, co zapewnia bardzo harmonijny wygląd pomieszczenia. Wybierając nową płytkę do podłogi czy ściany, na rynku znajdziemy wiele produktów, które będą dla nas odpowiednie. Oprócz wyglądu są jeszcze inne ważne cechy, takie jak trwałość, łatwość konserwacji i regularnego czyszczenia. Marmur i gres porcelanowy to dwa popularne materiały, które można wykorzystać w kolejnym projekcie podłogi, jednak marmur choć piękny to jest drogi, mało odporny na wilgoć i uszkodzenia oraz wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Można zatem zakupić tańsze i bardziej odporne płytki o wyglądzie marmuru czy innego kamienia naturalnego.

Trwałe i odporne płytki do zastosowania na podłogi i ściany

Bardzo popularne są również płytki imitujące drewno, które są wysokiej jakości, i w przeciwieństwie do drewnianych desek czy paneli wytrzymują bez problemów kontakt z wodą.

Każdy projekt układania płytek wymaga oceny istniejącego podłoża i może wymagać wymiany lub modernizacji. Płytki naśladujące wygląd drewna opoczno natural sand są trwałe i odporne na codzienne użytkowanie, dlatego będą odpowiednie do pokoju, kuchni czy łazienki. W każdym projekcie instalacji podłogowej podłoże musi być czyste, równe i wystarczająco mocne, aby utrzymać ciężar wybranej płytki. Płytki porcelanowe są ciężkie i wymagają specjalnej zaprawy, zaczynu i narzędzi, które różnią się od tych używanych do innych płytek ceramicznych. Może to spowodować, że proces instalacji będzie bardzo czasochłonny i zwiększy koszty.

Categories Dom