Stacja diagnostyczna – przeglądy

Jeśli chcemy poruszać się samochodem po drogach to trzeba zadbać o jego stan techniczny. Ten stan techniczny sprawdzany jest na specjalnych stacjach diagnostycznych.

Taka stacja jest bardzo dobrze przygotowana, bo ma super nowoczesny sprzęt. Dla nas ma to wady i zalety. Zaletą jest to, że można bardzo dokładnie sprawdzić zawieszenie i hamulce w samochodzie. Wadą jest to, że jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu tych elementów od razu zostaną wykryte, a co za tym idzie nie przejdziemy przeglądu technicznego. Zanim udamy się do stacji diagnostycznej trzeba sprawdzić wszystko w samochodzie.

Zaczynamy od świateł. Działają wszystkie? Jeśli nie to szukamy przyczyny i to naprawiamy. Jeśli słyszymy od dawna, że coś nam puka w zawieszeniu to zanim pojedziemy na przegląd trzeba to usunąć. Tego nie da się ukryć i od razu zostanie wykryte, dlatego nie można sobie na to pozwolić. Dzisiaj najpierw płacimy za przegląd, a dopiero później wjeżdżamy, dlatego jeśli coś pójdzie nie tak to tracimy pieniądze. Musimy naprawić usterkę i wrócić ponownie żeby zrobić przegląd wydając kolejne pieniądze. Czy to się opłaca? Oczywiście, że nie, dlatego dbajmy o samochód i przyjeżdżajmy sprawnym.

Przechodzimy przegląd na stacji diagnostycznej

Jeśli nas samochód jest sprawny to szybko nam to pójdzie. Diagnosta sam zabierze samochód albo trzeba będzie nim wjechać. Włączamy światła, wykonujemy wszystkie polecenia diagnosty. W ten sposób można łatwiej załatwić wszystkie formalnością i wyjechać ponownie samochodem na drogę. Koszt przeglądu zależy będzie od tego czy mamy samochód diesla, benzyna czy dodatkowo mamy zamontowaną instalacje gazową. Z gazem stacja diagnostyczna lublin za przegląd liczy sobie więcej. Muszą sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo, dlatego koszty są nieco wyższe. Z drugiej strony gaz jest o wiele tańszy od paliwa, dlatego opłaca się go montować. Przegląd mamy raz w raku, a tankowanie dziesiątki razy. na jednym tankowaniu gazu do pełna zwraca nam się koszt przeglądu technicznego.