Solidne porady pomagające w budowaniu mięśni

Możesz myśleć, że praca nad mięśniami jest tylko dla kulturystów, ale prawda jest taka, że ​​każdy może skorzystać z silniejszego ciała z silniejszymi mięśniami. Możesz zbudować szczupły mięsień lub masę, i są sposoby, aby zrobić oba. Oto kilka wskazówek, jak budować mięśnie, w zależności od tego, jaki typ chcesz.

Będziesz w stanie budować mięśnie szybciej, jeśli robisz przerwy między treningami, dni w przeciwieństwie do codziennego treningu. Powodem tego jest to, że mięśnie leczą się i rosną podczas odpoczynku, a nie podczas ćwiczeń. Stwórz procedurę treningu, która zmienia się pomiędzy dniami treningu i odpoczynku.

Bez względu na częstotliwość i intensywność sesji treningowych, jeśli nie jesz wystarczająco, twoje ciało nie będzie miało wystarczającej ilości białek do budowy mięśni. Dlatego bardzo ważne jest, aby często jeść posiłki. Powinieneś starać się spożywać co najmniej 20 gramów białka co trzy godziny. Ponadto ważniejsze jest częste spożywanie posiłków niż spożywanie dużych porcji.

Nie próbuj jednocześnie skupiać się na cardio i sile. Nie oznacza to, że nie powinieneś wykonywać ćwiczeń sercowo-naczyniowych, gdy próbujesz budować mięśnie. W rzeczywistości, cardio jest ważnym elementem sprawności fizycznej. Jednak nie powinieneś intensywnie trenować cardio, na przykład przygotowując się do maratonu, jeśli starasz się skupić na budowaniu mięśni. Te dwa typy ćwiczeń mogą powodować konflikt, minimalizując skuteczność na obu frontach.

Zerknij supla somatodrol

Ważne jest, aby ćwiczyć, dopóki nie doszło do uszkodzenia mięśni z mięśniami. Wiele osób przestaje pracować, gdy zaczynają czuć, że ciężary stają się coraz trudniejsze do zniesienia. Pchnięcie, dopóki twoje ciało nie będzie już w stanie naciskać, da ci chude, silne mięśnie, których naprawdę chcesz.

Podczas treningu ważne jest skupienie się na jednym ćwiczeniu na część ciała podczas treningu całego ciała. Pomoże to zapewnić maksymalizację treningu i nie ryzykować kontuzji. Pomoże to również skupić się na oddychaniu i prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń.

Spożywanie wystarczającej ilości białka jest kluczowym czynnikiem budowania mięśni. Ogólnie rzecz biorąc, na każdy kilogram, który ważysz, powinieneś starać się skonsumować około jednego grama białka. Na przykład, jeśli ważysz 140 funtów, powinieneś spróbować mieć 140 gramów białka w swojej diecie. Mięso, nabiał i ryby są doskonałym źródłem białka.

Wiele osób uważa, że ​​będą w stanie schudnąć wyłącznie poprzez treningi cardio, ale budowanie mięśni jest również bardzo ważne. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie utraty wagi, ponieważ każdy funt tłuszczu wymaga więcej kalorii i energii do utrzymania niż funt tłuszczu.

Jeśli nie masz pewności, jakie ćwiczenia wykonywać częściej, zwiększ ilość spadków, pompek i podbródków. Te ćwiczenia przetrwały próbę czasu w ich udowodnionej zdolności do budowania masy górnej. W najbliższej przyszłości nie zostaną one prawdopodobnie zastąpione innymi możliwościami.

Nie ćwicz więcej niż trzy lub cztery razy w tygodniu. Decydowanie o dniach wolnych od pracy jest ważne, ponieważ daje to czas na regenerację. Zbyt dużo wysiłku fizycznego może spowodować obrażenia i może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Ważne jest, aby liczyć kalorie podczas próby budowania mięśni. Bądź świadomy, że są dobre kalorie i złe kalorie; zawierają więcej dobrych kalorii białkowych i eliminują kalorie złych tłuszczów. Jeśli nie jesz prawidłowo, zyskasz tłuszcz zamiast mięśni.

Jeśli Twój trening trwa cztery dni w tygodniu, staraj się unikać więcej niż jednej pary kolejnych dni w dół. Twoje ciało będzie budować i odzyskać lepiej z rozłożonymi dniami. Jeśli twoje życie i plan dnia sprawiają, że jest to niemożliwe, nie trać za to żadnego snu, ponieważ wciąż ćwiczysz cztery dni w tygodniu.

Budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej i wzmacnianie może brzmieć inaczej, ale wymagają one tych samych kroków. Mocniejsze mięśnie prowadzą do silniejszego ciała i możesz to osiągnąć, używając wskazówek zawartych w tym artykule. Stosując je do treningu i życia, jesteś na dobrej drodze do silniejszych mięśni i silniejszego ciała.