Rejestracja firmy, jako płatnika VAT

W UK tak jak i w Polsce na większość towarów jest naliczony podatek VAT. Oznacza to, że jeśli chcemy otworzyć sobie tam firmę i coś sprzedawać to zapewne będziemy musieli się zarejestrować, jako płatnicy VAT. Nie jest to takie łatwe, dlatego polski księgowy w UK na pewno nam w tym pomoże.

Przygotujmy stosowne dokumenty i będziemy mogli przystąpić do rejestracji. Jeśli wartość sprzedawanych towarów w skali roku przekroczy 81 tysięcy funtów to mamy obowiązek żeby zarejestrować się, jako płatnik podatku VAT. Wszystkie spółki Limited muszą od razu rejestrować się, jako płatnicy VAT. Nie warto czekać i nie warto się spóźniać, bo będzie to dla nas bardzo kosztowne i dla wielu firm może okazać się to zgubne.

Lepiej wszystkie formalności dopełnić wcześniej i na czas, a żadnych problemów mieć nie będziemy. Jeśli otworzyliśmy firmę i widzimy, że na pewno wspominana wyżej kwota będzie przekroczona to warto od razu pozałatwiać wszystkie formalności, a będziemy mieć później problem z głowy. Bardzo często przedsiębiorcy sami dobrowolnie zostają płatnikami VAT, a dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że wielu ich klientów chce otrzymywać faktury i im się to po prostu opłaca.

Szukamy pomocy
Warto skorzystać z pomocy księgowego, który wie jak to wszystko pozałatwiać. Nie ma, co robić tego samemu, bo zejdzie nam się bardzo dużo czasu, a ostatnie i tak się poddamy i będziemy szukać pomocy. Jeśli pomoc przyjdzie od razu to będziemy mieć wszystkie formalności pozałatwiane i nie będziemy mieć kłopotów. Nie możemy dać urzędnikom powodów do tego żeby nas za cokolwiek ukarali, bo to będzie dla nas bardzo kosztowne. Osoby, które zamierzają przejść na podatek VAT powinny już teraz wejść sobie na ksiegowy Londyn i sprawdzić, co ta firma działająca na wyspach im proponuje. Jest to firma bardzo dobrze przygotowana i spełniająca oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy się do nich, na co dzień zgłaszają. Wszystko można sobie ułatwić i to jest bardzo dobrym tego przykładem.