Jak działa PayPal? Jak wpłacić, wypłacić pieniądze przez PayPal?

Jednym z częstszych metod dokonywania transakcji finansowych jest PayPal, To specjalna strona internetowa, która pozwala na przesyłanie pieniędzy z najróżniejszych źródeł. Jak to jednak działa? Co warto wiedzieć o PayPal?

Czym jest PayPal?

Mówiąc krótko, PayPal to po prostu jeden z systemów płatności internetowych, który umożliwia przesyłanie pieniędzy z różnych źródeł i praktycznie do każdego. To dość szybkie, proste i bezpieczne rozwiązanie, umożliwiające dokonywanie płatności oraz różnego rodzaju transakcji gotówkowych. System ten działa na całym świecie i z powodzeniem korzysta z niego miliony ludzi.

Jak działa PayPal?

Sposób, w jaki działają płatności w internecie, PayPal wyjaśnia poradnik na zapytajpremiera.pl. Polega to przede wszystkim na tym, że zakłada się specjalne konto na stronie internetowej, które jednocześnie staje się naszym elektronicznym portfelem. Poprzez stronę możliwe jest opłacanie zakupów, a także przesyłanie pieniędzy do innych osób lub ściąganie ich z takich źródeł jak konto bankowe czy karta kredytowa. Wirtualny portfel można, ale nie trzeba połączyć bezpośrednio z kontem, co jednak jest bezpieczne, ponieważ nie udostępnia się swoich danych finansowych.

Jak wpłacać pieniądze na PyPal?

Na PayPal można wpłacać pieniądze na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest połączenie wirtualnego portfela z kontem bankowym i poprzez opcje dostępne na stronie pobrać gotówkę na konto. Drugą opcją jest dokonanie tradycyjnego przelewu z konta bankowego. PayPal udostępnia indywidualne dane, co pozwala na przekazanie pieniędzy na wybrany adres. Kolejna metoda to przekazanie gotówki przez osobę trzecią, która po prostu przekaże nam określoną kwotę, posługując się naszymi danymi konta. Można też skorzystać z błyskawicznego doładowania konta, poprzez specjalną opcję dostępną na stronie. Wystarczy tylko postępować zgodnie ze wskazówkami.

Jak wypłacać pieniądze z PayPal?

Jeżeli chodzi o wypłacanie pieniędzy z PayPal, najłatwiejszym sposobem jest po prostu dokonanie przelewu ze strony internetowej na nasze konto bankowe. Wystarczy do tego jedno kliknięcie, co jest jednak dostępne wówczas, gdy ma się powiązanie z numerem konta. Innej możliwości nie ma i nie da się tego zrobić, bez posiadania konta w banku. Bardzo istotne jest jednak dopilnowanie, aby zapisany rachunek był zarejestrowany na nasze imię i nazwisko i w tej samej formie. Przelew idzie dość szybko zazwyczaj w ciągu 1 – 2 dni.

Jak płacić za pomocą PayPal?

Dokonując zakupów w sieci, płacenie przez PayPal jest banalnie proste. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sposób płatności i kliknąć. Nie trzeba się logować na konto bankowe, tylko na stronę internetową PayPal. Mówiąc dokładniej, konieczne będzie podanie danych do logowania na swoje konto i automatycznie zostaną pobrane środki, jeżeli są na nim dostępne. Aby ułatwić sprawę, możliwe jest też skorzystanie z płatności onetouch, w ten sposób wszystkie dane zostaną zapisane na urządzeniu mobilnym i nie będzie konieczności ciągłego logowania. Wystarczy wówczas wybrać tylko metodę płatności i zatwierdzenie jej. Na stronie PayPal istnieją dwie opcja – wysłanie pieniędzy do znajomego albo opłaty za towary i usługi. Płatności można więc dokonać nie tylko w sklepie, ale i poprzez konto.