Ciemieniucha u noworodka

Noworodek to wielka radość dla rodziców, dlatego dbają o niego tak skutecznie jak to tylko jest możliwe. Można dbać, całować, smarować super kosmetykami dla dzieci i nagle pojawia się ciemieniucha.

Zaczyna się wtedy problem, z którym nie wszyscy jesteśmy w stanie sobie poradzić. Na szczęście ciemieniucha nie boli i nie swędzi, ale za dobrze to na głowie naszego malutkiego dziecka nie wygląda. Dlatego trzeba się będzie tego skutecznie pozbyć. Sposobów jest bardzo dużo i na pewno jeden z nich skutecznie zadziała i nasz, a właściwie problem noworodka zostanie rozwiązany. Jedni radzą żeby delikatnie ciemieniuchę zeskrobywać, a inni żeby stosować oliwki, które są dostępne w sprzedaży. Można je dostać w każdym sklepie kosmetycznym. Problem polega na tym, że te specjalnie stworzone do tego oliwki często w ogóle nie działają. Po ich stosowaniu nie ma żadnego efektu, a my właśnie ten efekt chcemy widzieć. Chcemy żeby nasz noworodek znowu był piękny i całkowicie zdrowy.

Co stosować?

Miejsce gdzie widać, że wyszła ciemieniucha trzeba natłuścić, ale nie byle, czym. Nie stosujemy kupnych oliwek dla dzieci tylko stosujemy coś naprawdę banalnego, ale jednocześnie bardzo skutecznego. Tym rozwiązaniem będzie oliwa z oliwek. Oczywiście byłoby dobrze gdyby to była wysokogatunkowa oliwa, która jest prawdziwa. Wtedy efekty pojawią się naprawdę bardzo szybko i my rodzice wreszcie będziemy mogli odetchnąć z ulgą. Na tym nam przecież bardzo zależy. Jest jeszcze jedno rozwiązanie dla nas, a mianowicie olej z lniany. Tutaj również możemy liczyć na bardzo dobre efekty, dlatego warto jedno albo drugie zakupić i zastosować na głowie naszego noworodka. Im szybciej się tego pozbędziemy z głowy tym lepiej dla wszystkich, a zatem do dzieła. Więcej informacji na temat walki z ciemieniuchą znajdziemy na https://zbygniew.pl/rodzina/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/ i warto to sprawdzić już teraz. To blog, na którym znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat noworodków jak i dzieci, dlatego warto tam zaglądać.