Suplement diety african mango

Suplement odchudzający african mango, wykonany z ekstraktów z nasion mięsistych owoców Afryki Zachodniej Irvingia gabonensis (znanego również jako afrykańskie mango), jest chwalony za zdolność do zmniejszania poziomu tkanki tłuszczowej, masy ciała, a nawet poziomu cholesterolu i leptyny w przypadku nadwagi u badanych osób, zgodnie z najnowszymi badaniami opublikowanymi w czasopiśmie Lipids in Health and Disease

. „Afrykańskie mango było podstawą diety wielu plemion w Kamerunie i Nigerii, a jedną z cech charakterystycznych tych plemion jest ich szczupła budowa, a także niska częstość występowania chorób sercowo-naczyniowych” – mówi dr Julius Oben, jeden z głównych badaczy w badaniu oraz profesor nadzwyczajny biochemii żywieniowej na University of Yaoundé w Kamerunie. Według badań osoby, które przyjmowały 150 mg tego ekstraktu z afrykańskiego mango dwa razy dziennie, wykazały „znaczną poprawę” masy ciała, tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu talii, a także mnogość liczb wskazujących na lepsze zdrowie serca, w tym osocze poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, glukozy we krwi, białka C-reaktywnego, adiponektyny i leptyny – wszystko bez zmiany diety i rutyny ćwiczeń. Dodatkowe badania wykazały podobne wyniki, przy czym pacjenci tracili wagę (około4-5 kilogramów) bez dokonywania innych zmian stylu życia. Mango afrykańskie jest naturalną substancją często sprzedawaną jako środek wspomagający odchudzanie. Nasiona afrykańskiego mango zawierają różnorodne składniki odżywcze, w tym błonnik, aminokwasy, niezbędne kwasy tłuszczowe i minerały. W medycynie alternatywnej african mango ma sprzyjać odchudzaniu poprzez hamowanie apetytu, przyspieszenie metabolizmu i zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu.


Suplementy zawierające afrykańskie mango są powszechnie dostępne do zakupu online, są również sprzedawane w wielu sklepach z naturalną żywnością oraz w sklepach specjalizujących się w suplementach diety i produktach wspomagających odchudzanie. Jeśli chcesz schudnąć, lekarze i dietetycy zalecają przestrzeganie planu kontroli wagi, który łączy zdrowe odżywianie z regularnymi ćwiczeniami. Prowadzenie dzienniczka jedzenia, spanie każdej nocy przez osiem godzin i radzenie sobie ze stresem może również pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowej wagi. Jeśli zastanawiasz się nad użyciem afrykańskiego mango na schorzenie (takie jak cukrzyca), skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji. Kilka badań wykazało, że suplementy zawierające ekstrakt z afrykańskiego mango mogą pomóc w utracie wagi i obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Naukowcy sugerują, że wysoka zawartość błonnika w nasionach konkuruje z cholesterolem i pomaga go usunąć z organizmu. Osoby stosujące suplement diety z african mango slim zauważyły, że przyjmowanie go około godziny przed posiłkiem może obniżyć apetyt, poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zmniejszyć rozrost komórek tłuszczowych, przyspieszyć rozkład tłuszczów i poprawić kontrolę poziomu cukru we krwi. Istnieją również twierdzenia, że jest bardzo skuteczny w usuwaniu tłuszczu i zmniejszania poziomu cholesterolu.