Jak i gdzie szukać tanich noclegów?

Niezależnie od tego, czy chcemy wyjechać gdzieś na weekend, czy dłuższy urlop, zawsze musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli się zatrzymać. Możliwości jest wiele, do wyboru zazwyczaj mamy pensjonaty, hotele, hostele, apartamenty, agroturystyki, kempingi, kwatery prywatne, czy ośrodki wypoczynkowe. Trzeba więc określić swoje oczekiwania oraz wysokość budżetu, jaki na ten cel jesteśmy skłonni przeznaczyć. Kolejnym krokiem jest już przejście do szukania konkretnego noclegu.

Narzędzia do wyszukiwania tanich noclegów

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że internet oferuje różnego typu porównywarki ofert noclegowych, dzięki którym można znacznie szybciej i skuteczniej poszukiwać noclegów. Dobrym pomysłem jest też przeglądanie wpisów na blogach podróżniczych oraz szukanie poleceń na forach turystycznych. Można znaleźć atrakcyjne noclegi w artykułach na www.podsniezka.pl, a także na innych stronach związanych tematycznie z turystyką.

Wróćmy jednak do porównywarek noclegów, gdyż są one najskuteczniejsze. Dzięki nim można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jak to możliwe? Ceny np. pokojów w jednym hotelu mogą się różnić w zależności od portalu pośredniczącego w rezerwacji. Porównywarki noclegów natomiast wskazują, gdzie można znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Do najpopularniejszych porównywarek należą:

  • Tripadvisor.com,
  • Trivago.pl,
  • Hotelscombined.com,
  • Kayak.com.

Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że każda z podanych wyszukiwarek ma nieco inne zastosowanie. Jeśli zależy nam na porównywaniu cen, to najlepiej sprawdzi się Trivago oraz Hotelscombined, natomiast Tripadvisor jest pomocny przede wszystkim przy wyszukiwaniu opinii na temat danego miejsca, a Kayak ułatwia rezerwację samochodów oraz lotów.

Jak szukać tanich noclegów?

Skoro wiemy już, w jaki sposób możemy porównać ceny poszczególnych ofert noclegowych, to teraz należy zwrócić uwagę na to, gdzie można dokonywać rezerwacji. Oczywiście możliwa jest tradycyjna ścieżka, czyli kontakt bezpośredni z hotelem lub innym miejscem, w którym chcemy spędzić urlop. Najpopularniejsze jednak są obecnie serwisy rezerwacyjne, do których bardzo często przekierowują nas porównywarki. Najbardziej znany jest chyba Booking.com, warto również wypróbować takie serwisy, jak Expedia.com, Agoda.com, czy Hotels.com.

Zaletą korzystania z tego rodzaju serwisów jest to, że w pewien sposób ręczą one za daną ofertę. Jeśli zarezerwujemy np. pokój w hotelu przez Booking.com, a okaże się, że jego standard znacznie odbiegał od tego, co opisane było w ofercie, to Booking wspiera swoich użytkowników w działaniach zmierzających do odzyskania na przykład części pieniędzy.

Rodzaj noclegu, a sposób wyszukiwania

Bardzo użyteczną wiedzą jest to, że sposób wyszukiwania noclegów powinniśmy uzależnić od jego rodzaju. Oznacza to, że inaczej powinniśmy podejść do poszukiwań noclegów w hotelach, a inaczej, gdy chcemy wynająć np. mieszkanie. Aby wynająć dom lub mieszkanie na wakacje, najlepiej korzystać z takich serwisów, jak Airbnb.pl, Wimdu.com, czy 9flats.com.